Kintai savo vasaros šventėje tapo šeimų uostu

KINTU SVENTE_2Visą praėjusio šeštadienio – liepos 13-osios dieną Kintų miestelis šurmuliavo – čia organizuota vasaros šventė, kuri iki šiol buvo vadinama „Marių švente“. Šiemet ji gavo ir dar vieną pavadinimą – „Šeimų uostas“, mat dauguma renginių ir atrakcijų šiemet buvo skirta jaunoms šeimoms su vaikais.

Viskas vaikams

Ryte, 11 valandą Kintų seniūnas Antanas Kližentis apdovanojo naujakurius, kitaip tariant, į Kintų seniūniją atsikėlusias ar tiesiog sugrįžusias gyventi šeimas. Seniūnas apdovanojo ir nuo 2018 metų pradžios gimusius kūdikius. Vėliau net 12 jaunų šeimų su savo atžalomis susibūrė vaikčioti po išskirtines miestelio vietas ir jose įsteigtus registracijos postus, – taip jie dalyvavo žaidime „Po Kintus su šeima“. Šeimos buvo pakviestos ir dalyvauti piešinių konkurse „Mano namai“, žiūrėjo spektaklį „Stebuklinga knyga. Piemenaitė ir kaminkrėtys“.

Renginiai organizuoti taip, kad visą dieną šventės vietoje vaikams buvo saugu: maisto, žaislų ir žaidimų kiek nori, o jų tėveliams alkoholio niekas nesiūlė ir jo nepardavinėjo. Šalia įvairius gardėsius siūliusių prekybininkų stovėjo tik didžiulė giros statinė iš kurios pilstė „Smetonišką girą“.

Antrą kartą „Marių šventėje“ buvo organizuotas ir Tarptautinis Kuršių marių plaukimo maratonas. Jame su Lietuvos plaukikais 2 km ir 10 km trasose varžėsi kelios dešimtys plaukikų, atvykusių iš Rusijos Kaliningrado srities ir Baltarusijos.

Seniūnas tiki Kintų perspektyva

Kintų bendruomenės nariai su pirmininke Sigita Kasparavičiene, Kintų Vydūno kultūros centro kolektyvas su direktore Rita Tarvydiene bei seniūnas Antanas Kližentis, organizuodami šių metų Marių šventę „Šeimos uostas“ pasistengė, kad į šventės sūkurį būtų įtraukta kuo daugiau jaunų šeimų. Šventės atrakcijos pradėjo veikti nuo pat ryto 11 valandos. KINTU SVENTE_5

A. Kližentis kalbėjo, kad kiekvienais metais jį džiugina tie žmonės, kurie papildo seniūnijos bendruomenę. Jis sakė, kad tiki Kintų krašto perspektyva ir yra pasiruošęs iškilmingai priimti kiekvieną naują ar sugrįžtantį čia gyventi žmogų.
Per praėjusius metus į Kintų seniūnijos gyvenvietes atsikėlė net 9 šeimos. Visos jos buvo pakviestos į „Šeimų uosto“ šventę, ir joms įteiktos dovanėlės.

Pasak bendruomenės pirmininkės S. Kasparavičienės, ypač džiugu, kad į Kintus sugrįžo trys šeimos iš Anglijos, Škotijos ir Airijos: Akvilė ir Mindaugas Andriukaičiai su vaikais Arnu ir Paulina, Vitalija ir Evaldas Vyšniauskai su dukromis Urte ir Evita bei Edita Radmacher su sūnumi Eriku.

Vilniečių šeima Robert Starkovski ir Rūta Gečauskaitė, kurie su Kintais tarsi jokių sąsajų ir neturėjo, atsikėlė gyventi Ventę. Čia jie statosi namus ir ketina organizuoti turizmo paslaugų verslą.

Yra ir dar penkios šeimos, kurios galima sakyti, sugrįžo gyventi į Kintus. Tai buvę kintiškiai, jau pabuvoję didmiesčiuose ir ten susiradę sutuoktinius sugrįžo į gimtinę. Taip grįžo Radasta Žukauskaitė ir Arnoldas Micuta, Laura Surplytė ir Vidmantas Juškys su sūnumis Tajumi bei Arijumi, Inga ir Tadas Žukauskai su vaikais Urte ir Danieliumi, Danutė ir Laimondas Tarozai su sūnumi Dovydu bei Regina ir Vitalijus Lisovskiai su dukra Izabele.

Per dvejus metus Kintų seniūnijos šeimose gimė ir 9 naujagimiai – Tajus Bžeskus, Kajus Pocius, Kajus Jėger, Andrėj Titorenko Radomir, Ūla Starkovska, Gabrielė Mizgirytė, Emilija Pleikytė, Meilė Marija Budginaitė ir Andželika Jonaitytė.
Visi mažiausieji kintiškiai buvo apdovanoti ir išleisti porą valandų pamiegoti, kad vėliau su tėveliais sugrįžtų į šventę, į šeimoms skirtas atrakcijas.

Varžybos sekėsi gerai – visi gyvi

Nuo vidudienio startavo bėgimas „Laukinis Trail Ventės Ragas – Kintai“. Bėgikai savo trasą pradėjo nuo Ventės rago ir varžybas baigė Kintuose – paplūdimyje prie Kuršių marių.

Kitos varžybos prasidėjo Neringos pusiasalyje, nuo Lydumo rago. Čia tarptautinio Kuršių marių plaukimo turnyro dalyviai startavo plaukdami vėliavomis pažymėta trasa į Kintų kaituotojų ir žvejų uostą. Kelios dešimtys plaukikų varžėsi 2 km ir 10 km trasose. Turnyro nugalėtoju tapo plaukikas iš Vilniaus Edgaras Štura. Jis per Kuršių marias – 10 km atplaukė per 2 val. ir 24 minutes. Jo brolis Artūras Štura atplaukė per 2 val ir 39 minutes, o kaunietis Pavel Protaščiuk – per 2 val. 58 minutes. Kitiems plaukikams tokią trasą įveikti prireikė daugiau nei trijų valandų.

KINTU SVENTE_4Plaukikų turnyro organizatorių Arlandą Juodešką su Kintais susiejo žmona Audra ir jos giminės. Jis, nors gyvena Vilniuje, tačiau yra Kauno plaukikų klubo pirmininkas. A. Juodeška sakė, kad Kintai turi išskirtinę trasą plaukimo maratonams. Jis tikisi, kad tokios varžybos bus organizuojamos kiekvienais metais. Paklaustas, kaip sekėsi varžybos, A. Juodeška atsakė labai trumpai: „Gerai, visi gyvi“.

A. Juodeška ir seniūnas A. Kližentis apdovanojo visus plaukimo turnyro nugalėtojus.

Apdovanoti stipriausi rankų lenkikai ir greičiausi bėgikai

Marių šventėje lankėsi ir Šilutės savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Jis, apėjęs šventės vietą, tai pat pastebėjo, kad „Šeimų uosto“ šventėje daug jaunų šeimų su vaikais. Meras džiaugėsi, kad šventės organizatoriai pasirūpino, jog šventėje nebūtų alkoholio pasiūlos.

V. Laurinaitis kartu su A. Kliženčiu apdovanojo greičiausius bėgikus ir stipriausius rankų lenkikus. Rankų lenkimo varžybas organizavo Klaipėdos rankų lenkimo klubas „Rankelė“, kuriame yra ne vienas su Kintais susijęs sportininkas. Tarp moterų stipriausią ranką turėjo Deimantė Mišeikytė, tarp vyrų stipriausią dešinę turėjo Paulius Morkūnas, o lenkimo kaire ranka nugalėtoju tapo jo brolis Vaidas Morkūnas.

Iškart po apdovanojimų žiūrovus linksmino Laura Remeikienė ir jos grupė „Mažasis chameleonas“. Daininkės ir šokėjos dažnai keitė sukneles, kalbino susirinkusiuosius ir taip sukūrė puikų pasirodymą. Vėliau koncertavo Kintų dainų ir šokių kolektyvai bei vakaro koncerto pažiba „Good time boys“.