Kintiškiai guodėsi dėl blogų kelių, suverniškiai – dėl prasto vandens

ATASKAITA KINTAI 2Savivaldybės vadovai susitikime su Kintų seniūnijos gyventojais prisiklausė nemažai priekaištų dėl seniūnijos kelių būklės. Jų nuomone, turistų gausiai lankoma seniūnija tiesiog yra bloga reklama visam rajonui.

Seniūnas Antanas Kližentis priminė, kad dalį kelių, dėl kurių priekaištauja žmonės, prižiūri ne seniūnija, o valstybės įmonė Klaipėdos regiono keliai, nes tie keliai – respublikinės reikšmės.

Džiaugėsi gerėjančia infrastruktūra

Susitikimą su savivaldybės vadovais pradėjęs A.Kližentis kalbėjo, kad praėjusiais metais kapitaliai sutvarkyti daug problemų kėlęs Suvernų kaimo keliukas, Uogalių – Kintų kelias ir netgi Uogalių kaimo šaligatvis.

Vardindamas infrastruktūros pasikeitimus, A.Kližentis pasidžiaugė įgyvendintais bendruomenės projektais. Didžiausias pasiekimas – tai visiškai atnaujinta žvejų prieplauka, kuriai finansavimas buvo gautas iš Žuvininkystės regionų plėtros programos. Be to, neatpažįstamai pasikeitė ir Kintų miestelio paplūdimys. Jame į Kuršių marias nutiestas 100 metrų lieptas, kuris tarnaus ir kaip valčių prieplauka. Ant palūdimio kranto pastatytas apžvalgos bokštelis, kurio žemutinėje dalyje įrengtas sandėliukas paplūdimio įrangai saugoti.

Miestelio perliuku seniūnas pavadino anksčiau rekonstruotą, o praėjusiais metais įrengtą daugiafunkcį centrą, kuriame verda bendruomenės laisvalaikis.

Seniūnas džiaugėsi ir evangelikų liuteronų parapijos iniciatyva sutvarkyti savo parapijos namus, pritaikant juos svečių namams, kultūros ir bendruomenės poreikiams.  

A.Kližentis sakė, kad gyventojai nepatenkinti, kad iš Kintų centrinės gatvės iškeltas miestelio turgelis. Anksčiau jis buvo įrengtas už bažnyčios, bet pradėjus tvarkyti maldos namų teritoriją, turgelis iškeltas arčiau marių, prie uosto. Seniūnas sakė, kad niekaip nepavyksta rasti gyventojams priimtinesnės vietos – kur nors arčiau centrinės gatvės, bet vilties išspręsti šią problemą dar neprarandantis.

Ventės gyventojas, verslininkas Šarūnas Laužikas, vertindamas besikeičiančią seniūnijos infrastruktūrą, sakė, kad reikėtų daugiau stengtis sudaryti geresnes sąlygas verslui kurtis. Jo nuomone, vien tik infrastruktūros gerinimu seniūnijai nepavyks sulaikyti jaunimo ir verslą kuriančių žmonių.

Šis savivaldybės politiko pasisakymas sukėlėmero Vytauto Laurinaičio priekaištus. Š.Laužikui meras priminė, kad prieš kelerius metus būtent Š.Laužiko, tuomet ėjusio savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, iniciatyva buvo panaikintas Savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo paramos fondas. Dabar planuojama tokį fondą atkurti, juolab kad asociacija „Lamatos žemė“ pradės finansinės paramos programą, kuri bus skirta bendruomenių verslumo projektams įgyvendinti.

Policijos atstovai Nerija Ropienė ir Alvydas Balandis, skelbdami seniūnijos gyventojų teisės pažeidimus, sakė, kad Kintų seniūnijoje gyventi pakankami saugu. Per metus čia užregistruoti 27 teisės pažeidimai, tarp jų daugiausia -vagysčių. Apmaudu, kad policijos ekipažai buvo iškviesti ir melagingai. Taip pat pasidžiaugė, kad Kintuose yra net penki policijos rėmėjai, tarp jų – ir pats seniūnas.

Seniūnijoms siūlo daugiau savarankiškumo

Kintų verslininkas Rimgaudas Višinskas savivaldybės valdžiai siūlė daugiau pasitikėti seniūnijos darbuotojais. Jo manymu, seniūnija, gavusi į savo kasą kelių priežiūrai skirtas lėšas (o jų šiemet bus 61,1 tūkst. Eur), galėtų atlikti daugiau darbų. R.Višinsko nuomone, savivaldybės organizuojami konkursai yra neefektyvūs, nes viešuosiuose pirkimuose pasamdomas darbų rangovas, kuris samdo subrangovus, o jiems pasidalinus pelną darbams seniūnijoje nieko nebelieka.