Kintiškiai kuria ambicingą projektą – renovuoti Kintų evangelikų liuteronų parapijai priklausančius pastatus, atkurti bendruomenės namus ir juose įrengti socialinių paslaugų centrą.
Atvirame Kintų bendruomenės narių susirinkime numatyta oficialiai įteisinti didžiosios Kintų bažnyčios panaudą katalikų bendruomenei, neatsisakant idėjos ir toliau šioje patalpoje organizuoti koncertus.
Kartu atnaujins bažnyčią
Kintų bendruomenė planuoja teikti projektą Šilutės rajono vietos veiklos grupių asociacijai „Lamatos žemė“. Audronė Kiminiūtė – Juodeškienė bendruomenei pristatė projekto rėmus, kurio preliminari sąmata – apie 250 tūkst. litų. Siekdami atgaivinti ir neleisti sunykti kultūriniam paveldui, kintiškiai nori išsaugoti kertinius paveldo akmenis – pastatą, bendruomenės namus. Jie būtų skirti atgaivinti benykstančiai bendruomenės susirinkimų, giedojimų tradicijai.
Kita planuojama veikla – suteikti socialines paslaugas probleminėms šeimoms, senyviems ir vienišiems žmonėms, per sportą ir aktyvų laisvalaikį, visuomeninę veiklą įtraukti vaikus ir jaunimą. Renovuotame pastate bus galima suteikti laikiną prieglobstį smurtą patyrusioms moterims, šeimoms, nukentėjusioms nuo gaisro, potvynio.
„Mano tikslas – kad Kintų parapijoje gyvenantys žmonės galėtų bažnyčių pastatais naudotis, neišskiriant, ar jie liuteronai, ar katalikai. Nors teisiškai pastatai priklauso Kintų evangelikų liuteronų parapijai, bet kiekvienas žmogus sąlyginai yra jo savininkas. Pagrindinis noras ir prašymas, kad gyventojų iniciatyva tie pastatai būtų atgaivinti“, – kalbėjo evangelikų liuteronų kunigas Mindaugas Žilinskis. Jo nuomone, viskas pirmiausia turi prasidėti nuo veiklos.
Naujasis katalikų kunigas Vytautas Tamašauskas nori, kad bažnyčia Kintuose nemerdėtų. „Kalsiu ne vieną vinį ir į sieną, ir šiaip, kad bažnyčia įgautų kitą veidą. Visapusiškai padėsiu, noriu, kad būtume viena šeima. Juridiniai dalykai svarbūs, bet dvasiniai dalykai – svarbiausi“, – kalbėjo kunigas.
Abu kunigai sutarė, jog didžiosios Kintų bažnyčios pastatas bus perduotas katalikams panaudos sutartimi 30-čiai metų. Bažnyčia, kuria naudojasi katalikai, yra kultūros paveldo objektas. V.Tamašauskas apgailestavo, jog pastatas šiuo metu atrodo apgailėtinai, todėl reikia visų pagalbos. Šiuo metu jau susidėvėjęs bažnyčios stogas.
Abu kunigai pabrėžė, kad jei Lietuvoje būtų tokių aktyvių bendruomenių kaip Kintuose, šalyje būtų labai gera gyventi.
Kintiškiai kuria idėjų banką
Kintų bendruomenė nori parengti miestelio kūrimo strateginį planą, sukaupė pirminį idėjų banką, bet prašė visus kintiškius jį papildyti, prisidėti siūlymais, pageidavimais. Pirmininkas Pranas Viršilas visų vardu išsakė viziją, kad miestelis būtų ne tik tvarkingas, bet jame sustotų ir turėtų ką pamatyti pravažiuojantys turistai.
Kintiškiai nori, kad miestelyje atsirastų uostelis, vaikams būtų įrengtos karstyklės, džiunglių takas. Pradžia jau yra – Žirmūnų gatvės daugiabučio gyventojai Rimas Lotužis bei Vidmantas Butkus, pakalbinę ir kitus kaimynus, savo medžiagomis jau sukalė ir pastatė sūpynes vaikams. Laurynas Juodeška pasisiūlė organizuoti jaunimui sportinę veiklą.
Svarstoma, jog būtų puiku, kad miestelio centre atsirastų Kintų akcentas (pvz., laivas, vėtrungės ar varpinė). Gyventojai pasigenda stendinės medžiagos apie Kuršių marių kilmę, apie Kintų istorinius etapus.
Svarstoma įrengti skverelį su gėlynais, suolais, sukurti akmenų skulptūrų parką. Šilutės meno mokyklos Kintų dailės skyriaus mokiniai su mokytoju jau pradėjo įgyvendinti įdomią idėją – papuošti namus žaismingomis pašto dėžutėmis.
Rašyti atsakymą