Kintiškiai nori puoselėti gyvenvietę savo vaikų ateičiai

VALDZIA KINTAI 1Kintų seniūnas Antanas Kližentis, rajono vadovų susitikime su seniūnijos gyventojais apibendrindamas 2015 metus seniūnijos gyvenime, juos pavadino sėkmingais, o Policijos komisariato atstovas Audrius Lukošius šią seniūniją pavadino saugia.

Meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis Kintų daugiafunkcio centro salėje buvo sutikti pagarbiai, ir jokių klausimų kintiškiai jiems neuždavinėjo.

Kintiškiai stengiasi dėl savo ateities

Kintų seniūnas A.Kližentis pasidžiaugė investicijomis į seniūnijos infrastruktūros gerinimą – dėl to sulaukdavo iš kolegų net pavydžių priekaištų, neva „viskas – tik į Kintus“.

Dabar kintiškiai turi sutvarkytą žvejų uostą, bet juo naudojasi tik 4 žvejų grandys, kurios tinklus ir laimikį gabena valtimis. Kitokie laivai į uostą kol kas negali įplaukti dėl marių seklumo.

Seniūnas tikisi, kad anksčiau ar vėliau šiuo uostu galės naudotis ir į Kintus atvykstantys svečiai, kurie čia galės nuleisti savo valtis ar kitokias plaukiojimo priemones. Tokių vilčių teikia ką tik iš Savivaldybės gauta žinia, jog poveikio aplinkai tyrimai rodo, kad uosto kanalo žiotys galės būti gilinamos.

Kintų seniūnijos gyventojai jaučiasi saugesni dėl Kintų ir Stankiškių žiemos polderių rekonstrukcijų. Iki šiol potvynių vanduo pasiekdavo ir ne vieno gyventojo rūsį.

Kintų miestelio centrinės gatvės apšvietimo sistema jau rekonstruota, lieka iš tamsos gelbėti Sakūčių ir Ventės kaimus. Tikimasi, kad tuos darbus pavyks atlikti šiemet ar kitais metais.

Kintų miestelį papuošė restauruotas bažnyčios fasadas. Ši bažnyčia iki šiol buvo remontuota tik 1984 metais.
Didžiausias praėjusių metų seniūnijos pasiekimas – tai daugiafunkcio centro atidarymas. Dabar centre veikla vyksta kasdien iki vėlyvo vakaro, vadinasi, centras buvo labai reikalingas.

Seniūnas A.Kližentis yra sunerimęs tik dėl seniūnijos demografinių rodiklių, tačiau tikisi, kad po kelerių metų Kintai bus žymiai patrauklesni jauniems žmonėms. Yra viltis, kad grįš emigrantai, ir seniūnija bus išsaugota.

Likę skauduliai

A.Kližentis apgailestauja, kad miestelyje dar yra pastatų, keliančių grėsmę aplinkiniams, ypač – vaikams bei stikliuko mėgėjams. Pasak seniūno, jau daug metų nenaudojamos buvusios pieninės pastato liekanos, buvusios katilinės pastatai, o Šturmų kaime – buvusios žuvies perdirbimo įmonės pastatas. Seniūno nuomone, šių pastatų savininkai nieko nedaro, nors savivaldybė jiems ir padidino nekilnojamojo turto mokestį – nei juos griauna, nei tvarko. A.Kližentis mano, kad jau vertėtų teismo keliu gauti leidimą griauti pavojų keliančius pastatus.

Dar neišspręsta problema A.Kižentis pavadino ir susisiekimą su Mingės kaimu. Keliai vedantys link turistų pamėgtos Mingės ir užliejami pavasario potvynio metu, ir neasfaltuoti.

Savivaldybės meras V.Laurinaitis su administracijos direktoriumi S.Šepučiu sakė, kad minėtų kelių tvarkymas bendraujant su regioninių kelių direkcija savivaldybei yra klausimas Nr. 1. Jie ramino, kad šiuos kelius pradėti tvarkyti žadama jau šiemet, o 2018 metais keliu Povilai – Minija turistų autobusai jau važiuos paaukštintu asfaltuotu keliu.

Tarp visų pažadų, savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis asmeniškai pasižadėjo, kad šiemet bus suremontuotos vaikų darželio patalpos.

Saugi seniūnija

A.Kližentis pasidžiaugė, kad seniūnijoje per porą metų vos ne perpus sumažėjo socialinių pašalpų gavėjų skaičius – nuo 123 iki 75. Tačiau jam nerimą kelia kitas rodiklis – padvigubėjo kompensacijų už centralizuotai tiekiamą šilumą gavėjų skaičius. Seniūno išvada – seniūnijos gyventojų pajamos yra nedidelės.

Seniūnija turi 15 rizikos šeimų, kuriose yra nemažai mažamečių vaikų. Seniūnas baiminasi, kad panašios tragedijos, kurios sudrebino Lietuvą, gali įvykti ir čia. Akivaizdu, kad vien tik seniūnijos socialinės darbuotojos nepajėgs užkirsti kelią nelaimėms. A.Kližentis mano, kad daug galėtų padėti rizikos šeimų kaimynai – pilietiški žmonės, kurie laiku praneštų apie galimas grėsmes.

Šilutės r. policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Audrius Lukošius kintiškiams sakė, kad pagal statistiką Kintai yra saugi seniūnija. Pernai čia registruotos tik 44 nusikalstamos veikos, tarp kurių 18 – vagysčių. Dažniausiai iš ganyklų vagiami akumuliatoriai, kitas metalas.

Per 2015 metus komisariatas iš Kintų seniūnijos gavo 50 pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, 18 atvejų pradėti tyrimai. Pasak A.Lukošiaus, pusė tų pranešimų gauta iš vienos šeimos, kurią visi kintiškiai gerai žino.