Kintiškiai paminėjo bendruomenės jubiliejų ir išsirinko Garbės narius

Savaitgalį tradicinė Marių šventė, pavadinta „Šeimų uostas“, šurmuliavo Kintuose. Kaip įprasta šioje šventėje, buvo įvairių edukacijų, koncertų ir parodų, sporto varžybų, net istorinės sienos tapymas ir Garbės nario vardo suteikimas.

Parodos, koncertai, sporto žaidimai

Savąją šventę organizuodami kintiškiai jau nebe pirmus metus orientuojasi į šeimų poreikius – kad joje įdomių veiklų ir užsiėmimų sau rastų ir mažas, ir jaunas, ir garbaus amžiaus sulaukęs.

Vadovaujantis tokiu principu programa sudaryta ir šiemet. Šeštadienio renginius kintiškiai pradėjo Ventės rage, prie paminklo ant Kuršių marių kranto, pamaldomis „Negrįžusiems iš marių“ atminti.

Vėliau pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro salėje surengtas koncertas šeimoms „Vaikiška siuita“, kuriame dalyvavo aktorė Jovita Jankelaitytė. VšĮ „Kintai Arts“ meno rezidencijoje vyko knygelės vaikams apie žveją Kleopą pristatymas ir spalvinimas, kurios autorius – kintiškis dailininkas Martynas Pekarskas. Čia veikė ir parodos, vyko keramikos edukacijos vaikams ir suaugusiems.

Popiet miestelio aikštėje vyko vaikų muzikinis sveikinimas, kurio metu koncertavo Kintų pagrindinės mokyklos solistai ir šokėjai, Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos klasės auklėtiniai, užsiėmimai su animatoriais, judrūs, orientaciniai, sportiniai žaidimai  vaikams ir šeimoms, cirko „Dulidu“ gatvės spektaklis ir daug kitų veiklų.

Išrinkti Garbės nariai

Oficialaus atidarymo metu į sceną pakviesti atvykę svečiai. Meras Vytautas Laurinaitis pasveikino Kintų bendruomenę su 20 metų jubiliejumi ir palinkėjo toliau visiems burtis į bendruomenę ir aktyviai dalyvauti jos veikloje.

Seimo narys Zigmantas Povilas Balčytis kalbėjo, kad jam visada malonu atvykti į šią seniūniją, kurioje gyvena ir jo klasės draugai Andrius Varnas ir Šarūnas Laužikas. Svečias taip pat akcentavo, jog malonu bendrauti ir su Kintų bendruomenės nariais, kurie yra labai aktyvūs. Jie sugebėjo pasipriešinti net „Minijos naftos“ užmačioms turėti gręžinius čia, marių pakrantėje. Tiesa, tam kintiškiai buvo prašę ir sulaukė ir paties Seimo nario pagalbos.

Kartu su savo padėjėju mūsų krašte, rajono tarybos nariu Arūnu Pupšiu, Z. P. Balčytis įteikė dovanas ir per metus 7 naujagimių susilaukusioms šeimoms. Taip pat pasveikino ir dovanėles įteikė buvusiems bendruomenės pirmininkams ir šiuo metu jai jau 10 metų vadovaujančiai Sigitai Kasparavičienei.

Šiemet pirmą kartą kintiškiai išsirinko savo bendruomenės Garbės narius. Tokie vardai suteikti seniūnaičiams ir aktyviems bendruomenės nariams Angelei Barauskienei, Jurgiui Gečui, Remigijui Rimkui, Valentinui Gecevičiui ir seniūnui Antanui Kliženčiui.

Šventės metu virė, kepė, šurmuliavo ir su visais bendravo, visus mokė „Kultūros skūnės“ amatininkų turgelio auksarankiai, jų veiklą paįvairino Drevernos folkloro ansamblio „Žvejytės“ programa. Visi šie renginiai – projekto „Kultūros skūnė“ veikla, gražiai įsiliejusi į miestelio šventės programą.

Vakare koncertavo vietiniai Kintų, Šilutės ir iš toliau atvykę meno kolektyvai ir solistai.