Kintiškiams – prastos žinios apie Mingės kelią ir viltis sulaukti uostelio gilinimo

KIntuose valdzia_zmonesĮ susitikimą su rajono savivaldybės vadovais susirinkę Kintų seniūnijos gyventojai išgirdo, kad į Mingę (Minijos kaimą) ir šiemet teks važiuoti kratantis per duobes, nes išsvajoto kelio asfaltavimas nebus pradėtas. Dar jie sužinojo, kad valdžia žada šiemet pagilinti Kintų uostelį, kad į jį pagaliau galėtų įplaukti laivai. Valdžia patikino, kad visi vaikai gali žaisti vaikų darželio teritorijoje, o visi suaugusieji – sportuoti ir mokyklos, ir daugiafunkcio centro, ir lauko treniruoklių aikštelėse.

Seniūnas vardijo atliktus darbus

Kintų seniūnas Antanas Kližentis turėjo ir gerų, ir prastesnių žinių apie praėjusius metus.

Džiugu, kad vaikų darželyje atsirado dar viena grupė. Tai rodo, kad jaunų šeimų apylinkėje netrūksta, kad atžalų jos susilaukia ir dirbti nori.

Kintų bažnyčia jau irgi, seniūno žodžiais tariant, nebedarko miestelio vaizdo. Be to, ji tapo kultūros židiniu, kurio dėka Kintai jau ir Europoje pastebėti.

Seniūnas vardijo per metus sutvarkytas aikšteles, remontuotus šaligatvius, įrengtą gatvių apšvietimą – darbus, kurie prisidėjo prie miestelio gražėjimo. Šiemet irgi numatyta apšviesti kai kurias vietas miestelyje, savo eilės laukia ir kai kurie tamsūs kaimai.

Ir Kintų bėda – keliai

Rajono valdžios susitikimų su seniūnijų gyventojais dalyviams nekyla abejonių, jog rajono bėda Nr. 1 – kelių būklė. Dėl prastų kelių guodėsi visų seniūnijų žmonės, ne išimtis buvo ir kintiškiai.

Seniūnas A.Kližentis pažadėjo, kad atsižvelgiant į prašymus pirmiausiai bus prižiūrimi gyvenviečių, o po to – visi kiti keliukai. Anot seniūno, norėtųsi tam skirti daugiau dėmesio, bet savivaliauti seniūnijos negali, mat yra griežtai nurodyta, kam galima skirti Kelių fondo lėšas.

Bene didžiausias Kintų seniūnijos skaudulys – kelias į Minijos kaimą, apie kurio blogą būklę visais varpais skambinama jau nebe pirmą dešimtmetį. Praėjusios Vyriausybės pažadai, jog šis kelias pagaliau bus asfaltuojamas vėl nuėjo užmarštin kartu su ta valdžia. O naujoji Vyriausybė nurėžė beveik 200 tūkstančių eurų keliams skirtos sumos, ir mingiškiai vėl liko be kelio…KIntuose valdzia_1

„Kelio į mūsų krašto perlą – Miniją – nebus“, – galutinį verdiktą tarė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, priminęs, jog darosi įprasta, kad nauja valdžia nebetęsia ankstesniosios priimtų sprendimų.
Minijos kaimo seniūnaičiui Jurgiui Gečui ši žinia nebebuvo naujiena. Jis tik atsargiai prašė, galgi būtų įmanoma bent tą žemiausią puskilometrio kelio ruožą paaukštinti. Juk Mingės kaimas yra reprezentacinė viso rajono vieta, čia net ir tuo neįmanomai duobėtu keliu atvyksta daug turistų. O jie atneša uždarbį vietiniams kaimo turizmo sodybų šeimininkams.

Tačiau ir tokio pažado J.Gečas negavo. „Tai – ne Savivaldybės kelias, todėl lėšų tam skirti negalime“, – sakė S.Šeputis. Jis tik ragino mingiškius „nenutilti, belstis ir rašyti Seimui, Vyriausybei, Prezidentūrai. Ir atvykstančius turistus paraginti garsiai išreikšti savo nepasitenkinimą“. Esą gal tada aukščiausi šalies valdininkai išgirs.

Žadėjo atgaivinti poilsiavietę, gilinti uostelį

Seniūnas A.Kližentis priminė, kad Savivaldybė pernai nupirko Kintų „Vėtrungės“ poilsiavietę, dabar reikia ją atgaivinti.

Meras Vytautas Laurinaitis minėjo, kad už „Vėtrungę“ sumokėta 30 tūkst. eurų, reikia ją renovuoti. Svarstoma galimybė įsteigti mokomąją turizmo paslaugų bazę kartu su Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla.
„Norime, kad ši vieta būtų funkcionali visus metus“, – sakė meras, priminęs, jog Kintuose vyksta didelio masto kultūriniai renginiai ir festivaliai – reikia turėti, kur jų dalyvius apgyvendinti.

Jau balandžio pradžioje apžiūrėti poilsiavietės žadėjo atvykti Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, tuomet, tikimasi, paaiškės tolesnė jos perspektyva.

Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis mano, kad aukcione vertėtų parduoti „raudonąjį Kintų pastatą“ – taip jis pavadino mokyklai priklausantį dar prieškariu statytą namą, vietinių vadinamą technologijų pastatu. Jame kol kas vyksta įvairi veikla. Norint ją nutraukti, reikėtų pokyčių mokinių ugdymo procese.
Šiemet Kintuose numatyta išvalyti uostelį – pagrindinį išėjimą  į marias. „Reikia viską daryti, kad čia būtų turistų“, – viltis dalijo S.Šeputis.

Į Kintų uostelį dabar įplaukti galima tik tuomet, kai laikosi aukštas vanduo. Planuojama, kad gilinant dugną išsiurbtas smėlis būtų pilamas marių pakrantėje. Kintiškiai svajoja, kad šalia uostelio būtų sutvarkyta teritorija, įrengtas tvarkingas paplūdimys.

Priminė, kad treniruokliai skirti visiems

Mockių kaimo gyventojai piktinosi, kad pasikeitė vėjo jėgainių parką eksploatuojančios bendrovės skiriamų kompensacijų mokėjimo tvarka. Anksčiau jas mokėdavo asmeniškai žmonėms, o dabar reikalauja, jog bendruomenės teiktų projektus. Žmonės ir dabar norėtų gauti asmeniškas išmokas.

Mockiškiams paaiškinta, jog pagal naująją tvarką pervesti pinigų tiesiogiai į gyventojų sąskaitas nebegalima.
Kintų Jaunimo gatvės gyventojai guodėsi vis nesulaukiantys žadėtosios vaikų žaidimų aikštelės po langais. Seniūnas tikino, kad ras galimybių tokią aikštelę atnaujinti.

Meras V.Laurinaitis patarė leisti vaikus žaisti vaikų darželio aikštelėje, o visiems kintiškiams, norintiems sportuoti, – naudotis mokyklos sporto sale.

Gyventojų tikinimas, kad jų niekas neįleidžia į minėtas teritorijas, Savivaldybės vadovą gerokai nustebino. Seniūnas priminė, kad Kintuose yra ir lauko treniruoklių, ir įvairių sporto šakų lauko aikštelės, ir visi norintys sportuoja šiose erdvėse. Anot mero, tam jos ir įrengtos, kad visa bendruomenė jomis galėtų naudotis.
Šilutės policijos komisariato vadovas Artūras Mikalauskas pristatė kintiškiams pasikeitusią policijos struktūrą ir aktualiausias teisėtvarkos problemas.