Kintų bibliotekos durys atvertos visiems

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jau penktus metus kviečia mokyklas, bibliotekas, muziejus, kitas įstaigas prisidėti prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir suteikti vaikams galimybes prasmingai leisti atostogas. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas jau antrus metus mielai prisideda prie iniciatyvos atverdamas lankytojams duris ir siūlydamas įvairias veiklas.

Liepos 14, 21 d. vyko robotikos užsiėmimai su konstruktorių LEGO WeDo rinkiniais, o liepos 15, 22 d.  – užsiėmimai su konstruktorių LEGO MINDSTORM EV3 rinkiniais. Vaikai konstravo robotukus iš „Lego“ detalių, juos programavo ir lenktyniavo pačių sukurtais robotais. Pasibaigus čempionatams dalyviai apdovanoti diplomais ir simboliniais prizais.

Liepos 16 d. Kintų biblioteka kvietė  „Vaikų vasaros stovyklos pamario krašte“ stovyklautojus dalyvauti viktorinoje „Ką žinau apie Lietuvą?“ Vaikai atsakinėdami į klausimus naudojosi planšetiniais kompiuteriais. Dėkojame Kintų jaunimo klubo narėms Simonai Venckienei ir Gabrielei  Kumutaitytei, padėjusioms  surengti viktoriną. Dalyviai įrodė, kad žino nemažai ir džiaugėsi didėjančiais pergalės taškais. Stovyklautojai pasitikrino žinias ir įgijo naujų. Žaidėjams atiteko Valdo Juciaus įsteigti prizai.

Esant geram orui vyko užsiėmimai su dronais. Dalyviai supažindinti  su bepiločių skraidyklių galimybėmis bei saugiu valdymu. Kiek gerų emocijų buvo pakėlus droną į padangę ir planšetėje pamačius nufotografuotą atvaizdą.

Užsiėmimai vyko įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai – 2“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Užsiėmimus vedė ir su robotų konstravimo, bepiločių skraidyklių valdymo pagrindais dalyvius supažindino vyresnioji bibliotekininkė Vitalija Vyšniauskienė.