Kintų būrelio medžiotojas neleistinai nušovė antrametį stirniną

taikinys.V.JusysMedžioklė su varovais pamario krašte, Kintų miške, vietos būreliui šeštadienį baigėsi nemalonumais. Nuo taiklaus penkiasdešimtmečio medžiotojo šūvio krito jaunas stirninas, bet netrukus dėl to vyras turėjo aiškintis policijos ir aplinkosaugos pareigūnams.

Sumedžiotas stirninas buvo antrametis, o jų medžioklė šiuo metu yra draudžiama. Nušauti galima buvo tik pirmamečius jauniklius.

„Žinot, kaip būna medžioklėse su varovais. Išbėga iš tankmės į atvirą vietą išbaidytas žvėris tik akimirkai, ir per ją būtina šauliui iš atstumo neklystamai įvertinti jo amžių. Medžiotojas šį kartą suklydo, dabar dėl to labai apgailestauja. Žinoma, teks atsakyti už apsirikimą, nustatytų medžioklės reikalavimų pažeidimą“, – žurnalistei sakė Šilutės medžiotojų draugijos pirmininkė Nijolė Endriukaitienė.

Beje, ši šilutiškė yra pirma ir vienintelė šalyje rajoninės medžiotojų draugijos pirmininkė, neseniai išrinkta į šias pareigas visuotiniame klubų atstovų susirinkime kaip pelnytai vyrų pasitikėjimą už kompetenciją per dešimtmetį įgijusi.

„Tikrai ne piktybinį pažeidimą kintiškis padarė, draugija jų  iš viso netoleruoja“, – tvirtino N.Endriukaitienė

Praėjusį savaitgalį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su regiono aplinkosaugininkais tikrino, ar Šilutės, Tauragės, Pagėgių ir Šilalės medžiotojų būreliai laikosi nustatytų reikalavimų, ar turi visus galiojančius dokumentus, ar dėl žmonių veiklos nėra daroma žalos gamtai.

Buvo nustatyti 4 pažeidimai. Keli medžiotojai neturėjo galiojančių dokumentų, vienas ketino medžioklėje dalyvauti su reikalavimų neatitinkančiu ginklu.

Šiurkščiu medžioklės taisyklių nepaisymo atveju pripažintas tik Šilutės rajone, Kintų miške nustatytas mirtinas šūvis į antrametį stirniną.

Dėl visų išaiškintų pažeidimų pradėtos administracinės teisenos, medžiotojams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai.