Kintų daržinėje popmuzikos hitai virs violončelės baladėmis

 KulikauskasKaip suderinti iš pažiūros sunkiai tarpusavyje derančius klasikinę violončelę ir populiariosios muzikos, ritmenbliuzo ar hiphopo žanrus? Tą, regis, geriausiai žino jaunosios kartos Lietuvos violončelininkas Justas Kulikauskas. Būtent savitumas šiam garsios violončelininkų dinastijos atstovui pelnė pripažinimą. Jo vardą žino net ir tie, kuriems klasika nė motais.

2012 metais Frankfurte vykusios tarptautinės muzikos mugės metu Justas buvo pripažintas vienu iš aštuonių geriausių pasaulio muzikų, naudojančių „Loop Station“ efektų pedalus. Jis pats kuria bei atlieka savo kūrinius, kuriuos „Youtube“ portale kasdien perklauso vis daugiau žmonių.

Ypač didelio dėmesio sulaukia jo violončele atliekamos žinomų popatlikėjų Rihannos, Taylor Swift, Justino Bieberio kūrinių versijos. Garsiausius jų „hitus“ violončelininkas paverčia gražiausiomis baladėmis. Justas yra daugybės tarptautinių ir respublikinių violončelės konkursų laureatas, ilgametis Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO artistas. Šiemet jo pasirodymas yra įtrauktas į Kintų muzikos festivalio programą: neįprastas koncertas vyks neįprastoje aplinkoje – senojoje Kintų daržinėje, stūksančioje tarp dviejų Kintų miestelio bažnyčių.

Vakariniame koncerte Justas pasirodys ne vienas, bet su būriu jaunų, talentingų Lietuvos muzikų. Vienas jų – vis dažniau solisto amplua pasirodantis dvidešimtmetis trimito virtuozas, Kristijonas Sakalauskas, pelnęs net 23 pirmąsias vietas tarptautiniuose ir respublikiniuose atlikėjų konkursuose. Justo Kulikausko koncertas Kintų muzikos festivalyje – liepos 27 d. 21 val. Daugiau informacijos www.kintaimusicfestival.com.

Lrytas.inf.