Kintų griuvenos bus tvarkomos

kintu griuvenosKintuose gyvenantys skaitytojai piktinasi daugybe metų besitęsiančia netvarka miestelio centre.

Didžiausią pavojų kelia senoji Kintų pieninė. Keleto jau sugriūti bebaigiančių pieninės pastatų būklė tokia, kad bet kada gali užgriūti po juos landžioti mėgstančius vaikus.

„Negi valdžia nesugeba kaip nors sutvarkyti tų pastatų?“ – klausia kintiškiai.

Pastatą griauna patys kintiškiai

Senosios pieninės pastatai priklauso ABF „Šilutės Rambynas“, o ši įmonė – „Žemaitijos pieno“ bendrovei.

„Žemaitijos pienui“ dėl senosios pieninės išsiuntėme jau gal 100 laiškų“, – sako Kintų seniūnas Antanas Kližentis. Didžiausias seniūno rūpestis – buvusios pieninės kieme stovintys, o tiksliau – jau visai griūvantys ūkiniai pastatai. Jie labiausiai nesaugūs ir bet kada gali užgriūti ir čia landžiojančius vaikus, ir kokį lentgalį nugvelbti sumaniusius suaugusiuosius.

„Šilutės Rambyno“ direktorius Algirdas Bladžinauskas sako, kad tvarkant senosios Kintų pieninės pastatus jau šiek tiek pasistūmėta. Atlikta pastatų inventorizacija, o po jos nutarta, kad išsaugoti verta tik pagrindinį, šalia kelio stovintį pastatą. Viena pastato patalpa dar yra šiek tiek naudojama – jame tebėra pieno surinkimo punktas.

Pagrindinio pastato langus įmonė jau užsandarino ir užmūrijo duris. Kieme esančius pastatus nuspręsta nugriauti.
Direktorius irgi turi dėl ko piktintis. Jis sako, kad jokie atvykėliai tų pastatų negriauna, tik patys kintiškiai. Tai jie, anot A.Bladžinausko, jau baigia ištampyti ir plytas, ir metalą, ir dar bent šio to vertą medieną.

Tvarkys ir kitus apleistus pastatus

„Mes turime ir daugiau griuvenų“, – sako Kintų seniūnas A.Kližentis. Ir kviečia prie evangelikų liuteronų bažnyčios ūkinio bei senosios miestelio katilinės pastatų.

Tiesa, bažnyčios ūkinis pastatas jau šią vasarą ar bent iki rudens turėtų būti šiek tiek aptvarkytas. Mat parapija tam gavo lėšų pagal paraišką iš asociacijos „Lamatos žemė“. Šią vasarą vyks tik pirmojo etapo darbai – bus remontuojamas stogas, keičiami langai, durys ir tvarkoma parapijos salė.

Antrojo etapo, anot seniūno, teks palaukti, nors jau yra techninis projektas atnaujinti visą pastatą.

Iš tolo aukštu savo kaminu pasitinkanti senoji katilinė, pasak seniūno, irgi tikėtina, kad greit pradės keisti savo išvaizdą. Mat ją žada nupirkti užsienio kompanija, jau įvyko ir žvalgytuvės.