Kintų Marių šventėje skambėjo sveikinimai bendruomenėms ir sporto entuziastams

kintu svente sokeju seima DSCN0051Savaitgalį Kuršių marios ir Kintai aidėjo nuo tradicinės Marių šventės linksmybių. Nors šventės dalyvių saulės kaitra nepagailėjo, tačiau gelbėjo šiltas vanduo, kuriame buvo galima ne tik pasivaržyti įvairiose rungtyse, bet ir pasimaudyti.

Bangpūtys ir šiemet neaplenkė kintiškių – kur buvęs, kur nebuvęs, atvyko iš vandenų karalijos jų visų pasveikinti.

Pagerbtos vietos bendruomenės

Marių šventės oficialiojoje dalyje buvo pasveikinti visi namiškiai – kintiškiai, ventiškiai, šilutiškiai ir kaimynai žemaičiai.kintu svente dainininkes DSCN0167

Šiemet vėliavą iškelti patikėta jaunai ir darniai kintiškių šokėjų šeimai – Linai ir Karoliui Valaičiams. Jiems perduota pagarbos ugnelė – žvakė bei nupintas vainikas, kuriuos Valaičiai išplukdė į marių vandenis, taip pagerbdami iš jų nebesugrįžusiuosius.

Kadangi 2016-ieji paskelbti Vietos bendruomenių metais, šiemet didžiausios padėkos ir nuoširdžiausi sveikinimai skirti būtent bendruomenėms, kurių Kintų krašte yra dvi. Pasak rajono mero Vytauto Laurinaičio, būtent nuo bendruomenių veiklos ir iniciatyvos priklauso kiekvienos seniūnijos vietinių gyventojų gyvenimo kokybė.

Kintų bendruomenės pirmininkei Sigitai Kasparavičienei bei Ventės ir Šturmų bendruomenės pirmininkei Antaninai Adomaitytei meras V.Laurinaitis įteikė padėkos raštus su tokais sveikinimo žodžiais: „Mieli bendruomenės nariai, sveikinu jus su veiklos įvertinimo ir įprasminimo Vietos bendruomenių metais. Bendruomenė – viena mažiausių, bet ir stipriausių savivaldos grandžių . Jos kuriama pridėtinė vertė neįkainojama. Jūsų puoselėjamos tradicijos, savitarpio pagalba, dialogas, supratimas ir vienybė yra kertinis valstybės pamatas. Jūs esate svarbiausia pilietinės bendruomenės dalis, savo nuoširdžiais darbais stiprinanti savivaldą. Linkiu jūsų bendruomenėms veiklos augimo, iniciatyvos, optimizmo“.

kintu svente valtys DSC09471nSeimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis kintiškiams linkėjo siekti, jog Kintai ir jų pamarys taptų kurortine vietove. Jis dėkojo bendruomenėms už nuveiktus darbus bei gražų bendravimą, besitęsiantį jau 12 metų.

„Džiaugiuosi, kad kintiškiai susirinko vėl padėkoti marioms už tai, kad jos jau šimtus metų maitina vietos gyventojus, ugdo tvirtą, darbštų pamario krašto žmogų. Tegul nuo mūsų dainų ir šokių marių vandenys šiandien pakyla didžiulėmis bangomis“, – linkėjo Seimo narys Artūras Skardžius, perduodamas gėlių puokštę Kintų bendruomenės pirmininkei S.Kasparavičienei.

Apdovanoti sporto varžybų nugalėtojai

Marių šventė prasidėjo linksmomis sporto varžybomis, subūrusiomis kintiškius bei aplinkinių vietovių gyventojus į tikrą sporto stovyklą. Jau nuo pusiaudienio vyko krepšinio, tinklinio varžybos, vėliau rankų taiklumą ir tvirtumą pasitikrinti kvietė krepšinio „Taiklioji ranka“, rankų lenkimo, virvės traukimo vandenyje, gigantiškų lauko šaškių ir šachmatų turnyrai bei vaikų varžybos.

Gausų būrį smalsuolių sukvietė pirmą kartą šioje šventėje surengtas „Žoliapjovių ralis“.

Atsigaivinti bei pasistiprinti įvairiais valgiais ir gėrimais viliojo prekybininkai, žuviene vaišino Ventės bendruomenės moterys, mingiškiai į savo pusę traukė gardžiu šviežiai rūkytos žuvies kvapu. Užsukusieji į Marių šventę turbūt į namus negrįžo ir be kokio nors mielo rankdarbio ar buities įrankio – jų gausybę siūlė krašto amatininkai bei tautodailininkai.

Kintų seniūnas A.Kližentis pasidžiaugė, jog šventės sportinės varžybos kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių – taigi kintiškiai palaiko judrų ir sveiką gyvenimo būdą.

Apdovanoti krepšinio 3×3+1 varžybų nugalėtojai: „Barsukai“, „Kuršiai“ ir čempionai – „Ventė“. Padėkos raštai įteikti varžybų organizatoriui Valdui Neimantui ir jo pagalbininkams.

Rankų lenkimo varžybose puikiai pasirodė jų organizatorius ir teisėjas Vaidas Morkūnas, Dovydas Urbikas, o nugalėjo Edgaras Žalys.
kintu svente zoliapjoves DSCN9943
Pirmą kartą Kintuose surengti gigantiškų lauko šaškių ir šachmatų turnyrai, kuriems teisėjavo Ramūnas Gečas ir Nijolė Justienė. Nugalėtojais tapo pats organizatorius R.Gečas ir Arnas Ašmonas.

Lauko tinklinio varžybose  pirmavo „Švyturys“, „Vyrai“ ir „Vėjas“, smiginio varžybose taikliausi buvo Regimantas Leikus (III v.), A.Ašmonas (II v.) ir Arūnas Kazbaras (I v.).

„Taikliosios rankos“ konkurse iš viso varžėsi daugiausia dalyvių – net 25. Skelbdama rezultatus šių varžybų organizatorė Lina Leikuvienė 3 vietos nugalėtojo diplomą įteikė Ignui Būdvyčiui, 2 vietos diplomą – Algirdui Bžeskui, o nugalėtojo apdovanojimą – Justui Vilkui.

Netradicinių varžybų nugalėtojai

Džiugių emocijų ir adrenalino šventės dalyviams davė virvės traukimo vandenyje varžybos, kurias organizavo Renatas Simutis. Čia stipriausia buvo komanda „Dopingas“.

Daug dėmesio sulaukusio „Žoliapjovių ralio“ organizatorius Raimondas Kelpšas apdovanojo II vietą užėmusį Vytenį Kasparavičių ir nugalėtoją Nerijų Jonauską.

Smagios ir įdomios buvo „Linksmosios kaimynų varžytuvės“, kurias surengė Remigijus ir Elvyra Rimkai. Jose dalyvavo 5 komandos ir visos laimėjo po vieną  rungtį. Ant scenos atsiimti padėkos raštų ir dovanų išsirikiavo komandos „Mingė“, „Nežiniukai“, „Kentai“, „Spalvingieji“ ir „Kaimynų kaimynai“. Visos jos apdovanotos ir specialiais kvietimais pasiplaukioti baidarėmis.

Kvietė dainos, šokiai

Po visų sveikinimų ir apdovanojimų Marių šventės sceną papuošė Šilutės rajono mėgėjų meno kolektyvų koncertas. Susirinkusiuosius linksmino folkloro ansamblis „Ramytė“ (vad. Giedrė Pocienė), vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Rusnietis“ (vad. Solveiga Mockienė), Inkaklių kaimo kapela (vad. Vidilija Aidukienė), Saugų moterų vokalinis ansamblis „Artuma“ (vad. Vida Gončiarova) ir vos prieš pusę metų susibūręs Kintų moterų ansamblis „Nendra“ (vad. Laimutė Busininkienė).

Vakarinėje dalyje, rusenant uždegtam šventės laužui, pasilinksminti kvietė jaunimo atlikėjai: LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ dalyvis Vytenis Kaluškevičius ir Eglė Jakštytė.