Kintų muzikos festivalį atidarė emocijų laužu suliepsnojęs koncertas

kintu festivalis peters vasksPenktadienio pavakarę marių audra praūžė ne Kuršių mariomis, o Kintų katalikų bažnyčioje – čia įspūdingu žvaigždžių koncertu atidarytas 5-asis Kintų muzikos festivalis.

Mažas Pamario miestelis šį kartą sulaukė vieno žymiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių – Peterio Vasks iš Latvijos ir jo kūrinius itin jautriai atlikusio Liepojos choro „Intis“, tarptautinį pripažinimą pelniusio violončelės virtuozo Vytauto Sondeckio, garsių pasaulio salių publiką pakerėjusio Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO ir jo vadovo Gedimino Gelgoto.

Į susitikimą su kompozitoriumi P.Vasks atėję muzikos gerbėjai negalėjo atsistebėti – garsusis latvių kūrėjas į visus sudėtingus LRT televizijos kultūros laidų kūrėjų klausimus atsakinėjo tik lietuviškai. Jis prisipažino, kad yra dėkingas Lietuvai už suteiktą išsilavinimą, mat baptistų pastoriaus sūnui sovietinėje pokario Latvijoje buvo užvertos konservatorijos durys. Vilniuje P.Vasks įgijo aukštąjį muzikinį išsilavinimą ir puikiai išmoko lietuviškai, turi daug bičiulių Lietuvos muzikų bendruomenėje.

Po daugelio metų vėl prabilęs lietuviškai svečias itin jautriai, emocionaliai pasakojo apie savo kūrybą, dvasingumo, idealų siekį, meilę tėvynei, jos kultūrai ir galimybę laisvę atgavusių Baltijos šalių kultūrą pristatyti pasauliui.

„Kaskart noriu, kad mano muzikos koncertai būtų kaip laužas: pamažu įsidegtų ir didžiule jausmų liepsna apimtų klausytojus ir atlikėjus. Noriu, kad visi pajustų ryšį su savo žeme, gamta, su Kūrėju, pajustų pasaulio grožį, žmonių bendrystės svarbą“, – sakė P.Vasks.

Šiemet didžiosios pasaulio koncertų salės jo kūrybai skiria ypatingą dėmesį, nes kompozitorius švenčia savo 70-metį. Kintų muzikos festivalio atidarymo koncerte, skirtame šiam kūrėjui, didžiulio kūrybinių emocijų laužo kaitrą pajuto visi klaustytojai. Ir pats P.Vasks, ir visa publika atsistoję plojo muzikantams ir choristams, autorius jausmingai dėkojo jo muzikos atlikėjams.

Sekmadienį Kintuose nuskambėjo aistgringais ir virtuoziškais pasirodymais garsių svečių iš Vengrijos – Vaas Lajos choro koncertas.

Rytoj, liepos 20 d., trečiadienį, 20 val. Kintų Katalikų bažnyčioje koncertuos „Grammy“ nominantas Martin Kuuskmann (fagotas, Jungtinės Valstijos).

Pirmąkart Kintų muzikos festivalyje pamatysite prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuoto artisto pasirodymą. Visame pasaulyje solinius rečitalius rengiantis Amerikos fagotininkas Martin Kuuskmann liaupsinamas tokių dienraščių kaip „The New York Times“, o jo pasirodymai – tai tikri šou, atskleidžiantys vis naujas šio retai soliniame amplua sutinkamo pučiamojo instrumento galimybes.

Estų kilmės Amerikoje gyvenantis fagotininkas M.Kuuskmann išsiskiria savo originaliu grojimo stiliumi, unikaliais ir charizmatiškais pasirodymais.

Štai keli atsiliepimai:

„Fagotininkas Martin Kuuskmann yra tikra superžvaigždė… Jo virtuoziškumas gniaužia kvapą, o jo plaučiai turi būti „Good-Year“ dirižablio dydžio…“ (Entertainment News North-West).

„…Aš taip mėgavausi fagotininko Kuuskmann grojimu, kad ėmiau šaukti kaip didžiausias roko muzikos fanas, ir mano draugams teko mane tildyti“. (Dave Bunker, JAV).

Žymusis fagoto virtuozas Kintų scenoje susitiks su vienu ryškiausių Lietuvos fleitininkų – Giedriumi Gelgotu bei NIKO artiste, smuikininke Dalia Simaška.

Daugiau nuotraukų ƒ„Facebook“ albume.