Kintų muzikos festivalio finale – gurmaniškas barokas, romantinis vokalas ir pasaka vaikams

 

festivalis kintu_finalas_Basso_TrioBeveik mėnesį – Pamario krašto gyventojus ir svečius spalvinga profesionalių koncertų įvairove lepinantis Kintų muzikos festivalis artėja link pabaigos. Praėjusį savaitgalį klausytojus pavaišinęs porcija šiuolaikinės muzikos, rugpjūčio 10-11 d. festivalis pasiūlys gurmanišką senosios muzikos dozę ir romantiškų melodijų vakarą. O finišuos rugpjūčio 15 d., profesionalų koncertą dovanosiantis ir pačiai jauniausiai auditorijai, šį kartą atsigręždamas ne tik į sveikus, bet ir į sergančius rajono vaikus.

Magiška atmosfera bažnyčios prietemoje su harmoninga muzika – toks derinys Kintų muzikos festivalyje kasmet sukeldavo didelį susidomėjimą. Tradicija tęsiama ir šiemet – naktinis festivalio koncertas suskambės rugpjūčio 10 d., 22 val.didžiojoje Kintų bažnyčioje. Baroko muzikos magiją skleis ansamblis „Concerto Fiorito“ – tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ atšaka, dedikuota instrumentinei muzikai. Ansamblio nariai Rodrigo Calveyra (Brazilija-Prancūzija) ir Juanas Manuelis Quintana (Argentina-Ispanija) kvies per muziką patyrinėti savo dvasios atspindį: du instrumentai – išilginės fleitos ir viola da gamba – suskambės tarsi vienas kito veidrodis, kuriantys dialogą ir kviečiantys pažvelgti į savo sielos gelmes. Ansamblis „Concerto Fiorito“ tyrinėja ir publikai perteikia XVI–XVIII amžių instrumentinėje muzikoje „pasakojamas istorijas“, o jo nariai R.Calveyra ir J. M.Quintana yra aukščiausio lygio specializuotas senosios muzikos studijas Europoje baigę muzikantai, koncertuojantys prestižinėse koncertų salėse su geriausiais senosios muzikos orkestrais.

Rugpjūčio 11 d., 20 val., didžiąją Kintų bažnyčią užlies romantiškos prancūzų ir italų melodijos. „Pasigėrėtina išpuoselėto vokalo, inteligencijos, kūrybingumo darna“, – taip apie Astą Krikščiūnaitę (sopranas) atsiliepia meno kritikas Edmundas Gedgaudas. Atlikėja Kintuose pasirodys kaip „Basso trio“ narė su pianiste Audrone Kisieliūte ir kontrabosininku Donatu Bagursku. Scenos partnerystės tarp A.Krikščiūnaitės ir A.Kisieliūtės, atliekant kamerinę muziką, ir nuolatinio ansamblinio muzikavimo galimybių ieškojimo išdava – su D.Bagursku suburtas „Basso trio“, turbūt pirmasis tokios sudėties ansamblis Lietuvoje. Balso ir styginių instrumentų karaliaus – kontraboso – duetas scenoje neįprastas ir egzotiškas. Kontrabosas D.Bagursko rankose skamba subtiliai, švelniai ir susilieja į vieną skambesį su A.Krikščiūnaitės sopranu. Koncerte „Vakaro melodijos“ skambės žymių vokalinės muzikos meistrų dainos.

Po koncerto melodinga vakaro nuotaika tęsis. 22 val. Senojoje Kiminių sodyboje bus rodomas filmas apie legendinę dainininkę, sopraną Marią Callas. Festivalis „Kino pavasaris“ Kintų muzikos festivaliui dovanoja galimybę pažiūrėti juostą „Maria Callas: savais žodžiais“ (rež. Tom Wolf), kurioje garsiausia visų laikų operos solistė savo gyvenimo istoriją pasakoja savais žodžiais. Filme naudojama archyvinė medžiaga, asmeninės nuotraukos, laiškai.

Kintų muzikos festivalyje kasmet skambėdavo vienas koncertas vaikams, tačiau šiemet dėmesys bus atkreipiamas ypač į sergančius rajono vaikus. Organizatoriai užmezgė bendradarbiavimą su labdaros ir paramos fondu „Mažoji širdelė“, vienijančiu įgimtomis širdies ligomis sergančius vaikus visoje Lietuvoje, bei gydytoja – vaikų kardiologe iš Vilniaus Santaros klinikos m. dr. Rita Sudikiene, kuri padės greičiau diagnozuoti sunkius širdies susirgimus. Rugpjūčio 15 d. 19 val. šį labdaringą gestą lydės Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro gastrolės – didžiojoje Kintų bažnyčioje suskambės muzikinis spektaklis „Pasaka be pavadinimo“. Naujas kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės, režisierės Eglės Miškinytės ir libreto autoriaus Virgio Pupšio darbas pasakos apie vienybę ir tikrą draugystę, o veikiantys personažai jaunuosius klausytojus privers nusišypsoti, atjausti, nusijuokti, pamilti.

„Dvasios veidrodžiai“ – Senosios muzikos ansamblio „Concerto Fiorito“ koncertas – rugpjūčio 10 d. 22 val. didžiojoje Kintų bažnyčioje
„Vakaro melodijos“ – „Basso trio“ koncertas – rugpjūčio 11 d., 20 val. didžiojoje Kintų bažnyčioje
„Kino pavasario“ dovanojama filmo „Maria Callas: savais žodžiais“ peržiūra – rugpjūčio 11 d., 22 val. senosios Kiminių sodybos daržinėje. Įėjimas laisvas.
„Pasaka be pavadinimo“ – koncertas vaikams ir šeimoms su labdaros ir paramos fondu „Mažoji širdelė“ bei Šilutės ligoninė – rugpjūčio 15 d., 19 val. didžiojoje Kintų bažnyčioje.

Bilietai platinami platformoje bilietai.lt.