Kintų muzikos festivalio koncerte vaikams – jauniausios Lietuvos kompozitorės J.Dvarionaitė kūrinio premjera su orkestru „NIKO“

SAM 1619

Apie 100 vaikų aptūpė visas kėdes ir netgi įsitaisė ant grindų Kintų kultūros namuose – tiek jų susirinko į Kintų muzikos festivalio organizuotą edukacinis renginį, skirtą susipažinti su styginais instrumentais Naujų idėjų kamerinio orkestro „NIKO“ artistais.

Ir 2-3 metų mažyliai, ir penkiolikmečiai paaugliai mielai bendravo su „NIKO“ atlikėjais Julija Ivanova (smuikas), Dalia Simaška (altas), Justu Kulikausku (violončelė), Auriu Galveliu (kontrabosas). Jie ne tik pristatė savo styginius instrumentus, bet ir atliko muzikinius kūrinius. Jaunieji žiūrovai vienas per kitą atsakinėjo į muzikantų klausimus ir gavo prizų – saldainių.

Jauniausia Lietuvoje kompozitorė – 9-metė vilnietė Justina Dvarionaitė, garsios muzikų Dvarionų dinastijos atstovė, – šioje muzikos šventėje pristatė specialiai šiam festivaliui sukurtą savo kompoziciją. Ją jaunoji kūrėja atliko su orkestru „NIKO“.

Toks edukacinis renginys Kintų muzikos festivalyje vyko pirmą kartą. Jis yra tęstinė projekto „Grokime kartu“ dalis.

Nuo 2012 m. Kintų miestelyje vyksta aktyvus muzikinis gyvenimas, kuris apima profesionalaus meno sklaidą pamario regione. 2013 m. Kintų muzikos festivalio „Marių audra“ metu buvo pradėtas įgyvendinti projektas „Grokime kartu“. Jame dalyvavo meno mokyklų – B.Dvariono ir M.K.Čiurlionio mokytojai, styginių ansamblis „NIKO“, Šilutės muzikos mokyklos Kintų skyriaus bei B.Dvariono muzikos mokyklos mokiniai. Stovykloje moksleiviai lankė meistriškumo pamokas, repetavo ir drauge atliko koncertą.

Šiemet vaikams skirtoje edukacinėje pamokoje svečiavosi ir Saugų vaikų globos namų gyventojai, Lauryno Juodeškos organizuotos aitvaravimo („kaitavimo“) stovyklos dalyviai, vaikai su tėveliais iš Kintų, Šilutės. Po koncerto vaikai galėjo išbandyti savo jėgas pasirinkdami skirtingą muzikinį instrumentą bei juo pagroti.

Projekto „Grokime kartu“ organizatoriai VšĮ „Kintai Arts“ aktyviai prisideda prie Kintų kultūrinio gyvenimo aktyvinimo, bendradarbiauja su miestelio bendruomene bei yra partneriai su liuteronų evangelikų bendruomene projektuose, apimančiuose kultūrinę ir socialinę veiklą su vaikais ir jaunimu, ypatingai su socialinę atskirtį patiriančių šeimų vaikais.

Per 2014 m. II-IV ketvirtį yra planuojama suorganizuoti 4 koncertus, 3 edukacinės šventės, stovykla muzikos mokyklų moksleiviams. Pačioje stovykloje dirbs 80-100 moksleivių ir 6 profesionalūs muzikos pedagogai. Stovyklose ir koncertuose dalyvaus apie 120 jaunųjų atlikėjų. Į koncertus kviečiami pagyvenę, neįgalūs, vaikai ir jaunimas – negalintys patekti į profesionaliosios muzikos koncertus. Visi besilankantys projekto renginiuose bus supažindinami su įvairiomis profesionaliosios muzikos formomis, jas atliekant esamuose kultūros paveldo objektuose.

Kintų muzikos festivalio metu (iki liepos 27 d.) vyksta meno mokyklų smuiko ir violončelės meistriškumo kursai, kuriuos ves tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai, Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO artistai – Augusta Jusionytė (smuikas) ir Justas Kulikauskas (violončelė). Šiuo metu, meistriškumo kursuose yra dirbama su B.Dvariono, M.K.Čiurlionio, Šilutės muzikos ir meno mokyklomis bei S.Šimkaus koncervatorijos moksleiviais.

Dalyvių registracija į meistriškumo pamokas vis dar tebevyksta!

Kursuose kviečiami dalyvauti ne tik Kintų miestelio ar aplinkinių vietovių moksleiviai (7-12 kl.), bet ir dalyviai iš visos Lietuvos. Šilutės rajono moksleiviams meistriškumo pamokos – nemokamos. Jos vyks Kintų Vydūno kultūros centre.

Prie projekto „Grokime kartu“ prisideda įvairūs partneriai: Kintų liuteronų evangelikų parapija, Šilutės rajono vaikų meno mokykla, B.Dvariono muzikos mokykla Vilniuje, Vydūno kultūros centras Kintuose, Kintų vidurinė mokykla, VšĮ „Vėtrungė“. Taipogi informaciniai rėmėjai: „Šilutės naujienos“, „Šilokarčema“ ir „Šilutės žinios“.

Pirmą kartą Kintų muzikos festivalio metu organizuotas koncertas vaikams buvo itin sėkmingas bei susilaukė didelio būrio mažųjų klausytojų. Panašu, kad toks, išskirtinai vaikams skirtas renginys taps festivalio „Marių audra“ tradicija.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ facebook albume!