Kintų muzikos festivalis įpusėjo, bet dar žada įspūdingų koncertų

festivalis kintuose jauna muzikaUžburianti muzika, jauki Kintų Didžiosios bažnyčios atmosfera, šiltos žmonių šypsenos – tik maža dalis to, kas supo tarptautiniame Kintų   muzikos festivalyje apsilankusius klausytojus. Festivalis jau įpusėjo, o jo organizatoriai vis dar nepailsta stebinti jo lankytojų.

Šiemet Kintų muzikos festivalio dėmesio centre – 80-ąjį jubiliejų   švenčiantis estų kompozitorius Arvo Pärt. Todėl nenuostabu, jog su   pačiu kompozitoriumi bendradarbiavęs Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“ iškilmingame festivalio atidarymo festivalis kintuose sveikina organziatoriuskoncerte atliko specialią programą – „Tribute to Arvo Pärt“.

Atidarymo metu nuskambėjo ir renginio organizatorės bei įkūrėjos Audros Kiminiūtės – Juodeškienės sveikinimai susirinkusiesiems. Ji dėkojo rėmėjams, prisidėjusiems prie šio festivalio organizavimo bei Naujų idėjų kameriniui orkestrui NIKO ir jo įkūrėjui Gediminui Gelgotui už festivalio puoselėjimą jau ketvirtus metus. Tačiau didžiausia padėka iš kunigo Vytauto Tamašausko lūpų už galimybę mėgautis dieviškąja muzika atiteko ne kam kitam, o pačiai festivalio organizatorei.

Festivalio lankytojai turėjo unikalią galimybę prieš koncertą ir net po jo plačiau susipažinti su estų kompozitoriaus gyvenimu ir kūryba. Likus valandai iki atidarymo koncerto kompozitorius, choro „Jauna muzika“ meno vadovas ir dirigentas, pedagogas ir grupės „Antis“ narys Vaclovas Augustinas klausytojams pasakojo apie Arvo Põrt. Jo kūriniai, atliekami profesionaliausio Lietuvoje choro „Jauna muzika“ (taip šį chorą pristatė vienas iš Kintų muzikos festivalio organizatorių, kompozitorius Gediminas Gelgotas), iki sielos gelmių sujaudino publiką. Netilstančiomis publikos ovacijomis bisui kviečiamas choras net du kartus grįžo pamaloninti klausytojus.
festivalis kintuose kulikauskas
Šiais metais festivalyje reziduojantis artistas, violončelininkas Justas Kulikauskas atliko dviejų dalių koncertą „Shostakovitch Project“, kuriame susipynė užsienio kompozitorių, lietuvių kompozitoriaus G.Gelgoto bei paties muzikanto autoriniai kūriniai. Tai buvo virtuoziškas klasikinės ir šiuolaikinės muzikos derinys. Juo J.Kulikauskas turėtų nustebinti ir kitame festivalio koncerte „The Amazing Cello“.

Festivalio klausytojus taip pat užbūrė viešnia iš Japonijos Misao Hatozaki, su klausytojais bendravusi savo gimtąja kalba. Fleitistės koncerte „Sakura Sakura“ skambėjo autentiškos ir sumodernintos japonų liaudies dainos, o kartu su Misao pasirodė ir smuikininkė, NIKO artistė, Dalia Simaška. Abiejų muzikančių instrumentų dermė sujaudino ne vieną sausakimšoje Kintų didžiojoje bažnyčioje sėdintį klausytoją.

Su didžiuliu anšlagu įvyko ir bene laukiamiausias Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO Naktinis koncertas. Kasmet Mažojoje Kintų bažnyčioje vykstantis pasirodymas nelaužė tradicijų ir vyko ten pat. Festivalio organizatoriai koncerto neperkėlė į didesnę erdvę, nes būtent ši maža, jauki bažnytėlė buvo festivalio lopšys – prieš 4 metus čia vyko pirmieji Kintų festivalio koncertai. Nakties tyla ir tamsa Mažojoje bažnyčioje sukuria išskirtinį Naktinio koncerto pojūtį.