Kintų muzikos festivalis kviečia patirti muzikos įvairovę gamtos apsuptyje

KMF-mariosVidurvasarį pasitikti magiškoje gamtos apsuptyje su muzika jau septintąjį kartą kviečia Kintų muzikos festivalis, šiemet vyksiantis liepos 14 – rugpjūčio 15 d.

Klausytojus jau šimtmečius žavinti muzika, džiazo ir folkloro jungtys, nūdienos kompozitorių kūriniai – visa tai ir dar daugiau šiemet džiugins Kintų gyventojus ir miestelio svečius. Nuo 2015 m. festivalis pripažįstamas kaip aukšto meninio lygio renginys, turintis tarptautinę svarbą. Pamario kraštą vėl skambiai garsinsiantis festivalis kiek keičia stilistinę kryptį – anksčiau daug dėmesio skyręs minimalizmui, šiemet jis kviečia pažinti muzikos įvairovę ir kiekvienam atrasti tai, kas mieliausia. Be to, liepos 14 d. startuosiantis ant Kuršių marių kranto Kintuose, festivalis svečiuosis ir kitose aplinkinėse vietovėse – progą pasigėrėti puikia muzika savo mieste turės Šilutės ir Rusnės gyventojai.

Festivalis skiria dėmesį ir jauniausiajai kartai – augantiems klausytojams ir būsimiems profesionalams. Liepos 18 d. Šilutės meno mokykloje vyks M. Švėgždos von Bekkerio meistriškumo kursų jauniesiems atlikėjams baigiamasis koncertas – jame kartu su maestro pasirodys meistriškumo kursų dalyviai, jaunieji smuikininkai iš Klaipėdos regiono. Kintų muzikos festivalyje kasmet skambėdavo vienas koncertas vaikams, tačiau šiemet festivalio organizatoriai atkreips dėmesį ne tik į sveikus, bet ir į  sergančius rajono vaikus. Buvo užmegztas bendradarbiavimas su labdaros ir paramos fondu „Mažoji širdelė“, vienijančiu įgimtomis širdies ligomis sergančius vaikus visoje Lietuvoje, bei gydytojais – vaikų kardiologais iš Vilniaus ir Klaipėdos. Tad rugpjūčio 15 d. festivalį vainikuos Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro gastrolės, o gydytojai iš Vilniaus Santaros klinikos padės greičiau diagnozuoti sunkius širdies susirgimus.

Kintų muzikos festivalyje išlieka tradicija išsamiau pristatyti vieną kompozitorių – juo šiemet tapo Kintų meno rezidencijos vadovas, kompozitorius Vykintas Baltakas, jau antrus metus į Kintus atvežantis užsienio muzikantus ir kompozitorius bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentus.

Festivalio atidarymo koncertas skambės jau šį šeštadienį, liepos 14 d., ant Kuršių marių kranto Kintuose. Ypatingą atmosferą žadantis renginys su dviem chorais ir Šimtmečio dainų šventėje skambėjusiomis dainomis papuoš ir papildys tą pačią dieną vyksiantį atkurtą Šimtmečio Kuršių marių maratoną bei Kintų marių šventės renginius. Tad festivalio pradžia bus švenčiama kartu su plačia kintiškių, regiono gyventojų bei tarptautine plaukimo entuziastų bendruomene.

Atidarymo koncertas nemokamas. Bilietus į kitus festivalio renginius kviečiame įsigyti platformoje bilietai.lt.