Kintų muzikos festivalis sulaukė tarptautinio įvertinimo

kintai logo copyPraėjusiais metais tapęs tarptautiniu, šiuolaikinę minimalistinę muziką propaguojantis Kintų muzikos festivalis 2015 – 2016 metams tapo Belgijoje esančios tarptautinės organizacijos „Europe for festivals, festivals for Europe“ (EFFE) nariu. Tarptautinė festivalių komisija jau ketvirtą kartą vyksiantį festivalį įvardino kaip aukštos meninės kokybės renginį, darantį stiprų poveikį vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

Europos Festivalių Asociacijos iniciatyva EFFE vienija net 31 Europos valstybės geriausius, aukštu meniniu lygiu pasižyminčius festivalius, kuriai priklauso ir keletas Lietuvoje vykstančių festivalių. Šios organizacijos nariai turi galimybę reprezentuoti savo šalį bei joje vykstančio festivalio renginius tarptautinei auditorijai.

Kintų muzikos festivalyje jau yra koncertavę tokie muzikantai, kaip smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, kontraktą su „Universal music“ turintis akordeonistas Martynas Levickis, vienas pirmųjų Europos minimalistų vokietis Peter Michael Hamel, fortepijoninis trio „Kaskados“ ir kiti. 2014-ais metais festivalis pažymėjo garsaus amerikiečių kompozitoriaus Terry Riley 80 – metį, o šiemet pagrindinis dėmesys kryps į garsiausio Europos minimalizmo kompozitoriaus Arvo Pärt muziką.

Nuo šiol, informacija apie Kintų muzikos festivalį bus lengviau pasiekiama ne tik Lietuvos ir Europos festivalių publikai, bet ir  menininkams, įvairioms meno organizacijoms, rėmėjams ir privačioms kompanijoms.

www.kintaimusicfestival.com