Kintų muzikos festivalyje – nakties minimalistinė muzika

nikoŠiandien rugpjūčio 5 d.  23 val., Kintų mažojoje evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks Kintų muzikos festivalio „Marių audra“ tradicija tapęs naktinis koncertas „Nakties minimalistinė muzika“. Jame pasirodys ir savo programą atliks – Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO.

Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO 2006 m. įkūrė kompozitorius ir dirigentas Gediminas Gelgotas. Kolektyvo branduolį sudaro daugelio tarptautinių konkursų laureatai: Augusta Jusionytė (smuikas), Julija Ivanova (smuikas), Dalia Simaška (altas), Justas Kulikauskas (violončelė), David Dumčius (violončelė) ir Auris Galvelis (kontrabosas) – jaunieji Lietuvos stygininkai, studijavę ar vis dar tebetęsiantys savo studijas Vienos, Hamburgo, Graco ir kitose aukštosiose muzikos mokyklose. Styginių ansamblis nuolat koncertuoja ne tik Europoje, bet ir JAV. Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO išvystė efektingą muzikos atlikimą, jį papildydami subtilia choreografija bei dėmesiu vizualumui. „Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO muzikavimas savo konceptualumu primena „Apple“ modelį kompiuterijos pasaulyje: programa, stipriai veikiančia emocijas, jautriu ir įtaigiu kontaktu su vartotojais, t. y. su publika, dizainu, t.y. prabangiu muzikantų aprangos stiliumi“ – taip apie kolektyvą atsiliepė Vokietijos dienraštis „Hessische Allgemeine“.

Didžiąją dalį Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO repertuaro sudaro žymiausių pasaulyje minimalistų: Terry Riley, Arvo Pärt, Philip Glass, Hans Otte ir kt. kūriniai bei kompozitoriaus Gedimino Gelgoto muzika.

Kintų muzikos festivalio naktiniame koncerte Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO atliks Gedimino Gelgoto, John Tavener ir Arvo Pärt kūrinius.

Įėjimas nemokamas.
Daugiau apie Kintų muzikos festivalį: www.kintaimusicfestival.com