Kintų muzikos festivalyje – nekasdieniai muzikiniai „nuklydimai“

festivalis kintu_Yulia_Rodimova1Kintų muzikos festivalis klausytojus kviečia tęsti arba prisijungti į muzikinę kelionę, kurios trajektorija šį savaitgalį, greta ausiai įprastų maršrutų pasisuks ir netikėtomis kryptimis.
Liepos 12 d. prasidėjęs festivalis pirmąjį savaitgalį malšino troškulį šiuolaikinės muzikos mėgėjams, suteikdamas galimybę išgirsti keturias lietuvių autorių premjeras. Skambėjo Ramintos Šerkšnytės, Monikos Sokaitės, Gedimino Rimkaus Rimkevičiaus ir Kristupo Bubnelio naujausi kūriniai drauge su kitų XX–XXI a. kompozitorių opusais.
Liepos 18 d. Gargždų kultūros centre ir liepos 19 d. Didžiojoje Kintų bažnyčioje apsilankyti kviečiami emocijų turtingos muzikos mylėtojai. Koncerte „Jausmų spalvos“ skambės vokiečių romantiko Johanneso Brahmso, prancūzų impresionisto Claude‘o Debussy ir XX a. rusų kompozitorių – išradingai drąsaus Alexandro Scriabino ir emocingojo Sergejaus Rachmaninovo – kūriniai. Kintų muzikos festivalis visuomet džiaugsmingai priima jaunus atlikėjus, suteikdamas sceną dalintis savo talentais. Šį kartą scenoje pasirodys duetas „CoLore“ (Konrad Levicki, smuikas, ir Lauryna Lankutytė, fortepijonas) ir pianistė Yulia Rodimova (Rusija) – ką tik studijas baigę ar tebestudijuojantys atlikėjai, pelnę ne tik laurus tarptautiniuose konkursuose, bet ir klausytojų simpatijas.festivalis kintu_Giunter_Percussion-Klaipdos_koncert_sals_foto3

Liepos 20 d. Didžiojoje Kintų bažnyčioje skambės penktoji festivalio premjera, o bažnyčios skliautus užlies netikėtas skambesys. Nekasdieniai garsiniai „nuklydimai“ – koncerte „Choro ir perkusijos pasimatymai“, kuris žada it Pamario vėjas gaivinančius skambesius. Ausį atšviežins ne tik neįprastas choro ir perkusijos derinys, tačiau ir skambėsianti muzika: unikalus XX a. pabaigos kūrėjo Gene Koshinski‘o Koncertas marimbai ir mišriam chorui bei dar vienas jaunos autorės M. Sokaitės kūrinys „Salve Samogitia arba devyni žvilgsniai į Žemaitiją“, skirtas šiemet minimiems Žemaitijos metams. Šios netradicinės kelionės piligrimai – Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (dirig. Linas Balandis), ansamblis „Giunter Percussion“ ir marimbos atlikėjas Andrius Rekašius.

Liepos 21 d. ant Kuršių marių kranto įsikūrusiame viešbutyje-kempinge „Ventainė“ įvyks dar viena festivalio „premjera“ – pirmą kartą Kintų muzikos festivalio istorijoje nuskambės džiazas. Koncertą „Džiazas iš Amerikos“ surengs kolektyvas „UNO Jazz Combo“ iš Nebraskos (JAV). Koncertuojantis JAV ir Azijoje bei jau šeštą kartą gastroliuojantis Europoje džiazo ansamblis žada nuotaikingą, laisvos džiazo atmosferos ir įtraukiančių ritmų kupiną vakarą su kerinčiu Kuršių marių vaizdu.

festivalis kintu_CoLore_photo2Artėjantys Kintų muzikos festivalio renginiai:
Liepos 18 d,, 19 val. Gargždų kultūros centras (Klaipėdos g. 15),
Liepos 19 d., 20 val. Didžioji Kintų bažnyčia (Kuršių g. 26).
JAUSMŲ SPALVOS
Duo „CoLore“ (Konrad Levicki, smuikas, ir Lauryna Lankutytė, fortepijonas),
Yulia Rodimova (fortepijonas, Rusija)
Programoje – Johanneso Brahmso, Claude‘o Debussy, Alexandro Scriabino ir Sergejaus Rachmaninovo kūriniai
Liepos 20 d., 19 val. Didžioji Kintų bažnyčia (Kuršių g. 26)
CHORO IR PERKUSIJOS PASIMATYMAI
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (dirig. Linas Balandis)
„Giunter Precussion“
Andrius Rekašius (marimba)
Programoje – Monikos Sokaitės ir Gene Koshinski kūriniai
Liepos 21 d., 19 val., „Ventainė“ (Marių g. 7, Ventės k.)
DŽIAZAS IŠ AMERIKOS
„UNO Jazz Combo“ (Jungtinės Amerikos valstijos)
Programoje – įvairios džiazo kompozicijos
Bilietus platina bilietai.lt