Kintų muzikos festivalyje – ryškių kūrėjų koncertai

 kintu muzikos_festivalis_gelgotas_griniute_hamelisĮpusėjo didžiausias profesionalus Pamario krašto renginys – 6-asis Kintų muzikos festivalis, kurį organizuoja viešoji įstaiga „Kintai Arts“.

Klausytojai jau turėjo galimybę pasiklausyti trijų koncertų, susitikti su muzikantais. Visi renginiai – išskirtiniai, stebinantys savo unikalumu.

Beje, ir šiemet tarptautinė EFFE organizacija („Europa – festivaliams, festivaliai – Europai“), įvertinusi aukštą Kintų muzikos festivalio lygį, jo regioninę, respublikinę ir tarptautinę svarbą, dar dvejiems metams pratęsė šio festivalio narystę EFFE.

Jau įvyko keturi renginiai

Festivalis simboliškai prasidėjo Vokietijos kompozitoriaus ir atlikėjo Peterio Michaelio Hamelio koncertu ant Kuršių marių kranto, „Ventainės“ prieglobstyje. Ošiančios marios buvo ir balso bei fortepijono muzikos fonas, ir jos dalis, o besileidžianti saulė – originaliausia koncerto instaliacija.

Kitą dieną festivalio lankytojų laukė malonus susitikimas su garsiuoju kūrėju P.M.Hameliu, kurio 70-mečio garbei šiemet koncertai rengiami visame pasaulyje.

Tradiciškai vienas koncertas Kintų muzikos festivalyje skiriamas visai šeimai, o ypač – jauniesiems muzikos mylėtojams. Šią vasarą vaikams ir su vaikais muzikavo Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO artistai Augusta Jusionytė ir Auris Galvelis. Šeimos turėjo puikią progą pabūti kartu bei dalyvauti profesionaliosios muzikos edukaciniame renginyje.

Trečiasis koncertas – charizmatiškojo violončelininko Justo Kulikausko atliekamos muzikos vakaras. Šis talentingas muzikantas ir kompozitorius jau keleri metai iš eilės užburia savo atliekama muzika. O ji – įvairiausia: nuo klasikos iki pergrotų populiariųjų melodijų, skambančių visiškai naujai grojant Justui. Beje, šiuo koncertu J.Kulikauskas pradeda naują savo muzikavimo etapą: nuo šiol atliks tik savo kurtus kūrinius. O ankstesnįjį etapą simboliškai baigė išleisdamas albumą „The amazing cello“ (liet. „Nuostabioji violončelė“).

Kompaktinę plokštelę galėjo įsigyti ir koncerto klausytojai.Untitled-1 copy

Dvi užsienio menininkų rezidencijos

Šiemet Kintų muzikos festivalis pasipildė dviem užsienio muzikų rezidencijomis. Jos persipina su pačiu festivaliu, kompozitorių dirbtuvėmis – kursais ir Reformacijos 500-osioms metinėms paminėti skirtais renginiais. Šią savaitę išlydėti pirmosios rezidencijos muzikantai iš Graikijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, JAV ir Lietuvos, surengę tris neįprastus koncertus Juodkrantėje, Kintuose ir Rusnėje. Šiems originaliems muzikos renginiams vadovavo Maastrichto (Olandija) konservatorijos bei Lietuvos muzikos bei teatro akademijos profesorius Vykintas Baltakas.

Rugpjūčio mėnesį laukia du kitos menininkų rezidencijos koncertai Kintų ir Šilutės bažnyčiose. Tai Brazilijos ir Prancūzijos muzikantų atliekamos senosios muzikos vakarai, skirti Reformacijos metinėms paminėti.

Šį savaitgalį – du koncertai

Šio penktadienio vakarą, 23 valandą, Kintų didžiojoje bažnyčioje vyks Kintų muzikos festivalio naktinis NIKO koncertas, dedikuotas legendiniam Vokietijos kompozitoriui Peteriui Michaeliui Hameliui.

O sekmadienį 20 valandą Kintų didžiojoje bažnyčioje – išskirtinis Kintų muzikos festivalio koncertas: kultinio amerikiečių kompozitoriaus S.Reich kūrinys „Radio: perrašyta“. Kūrinys parašytas netikėtai sudėčiai: klarnetui, fleitai, styginių kvartetui, dviem vibrafonams, dviem fortepijonams ir elektriniam bosui.

Kūrinį atliks pripažinti skirtingų kartų instrumentalistai iš Lietuvos ir Švedijos. Dirigentas – Gediminas Gelgotas.