Kintų muzikos festivalyje – vienintelis Peter Michael Hamel koncertas Lietuvoje

Peter Michael HamelRugpjūčio 9 d. (šeštadienį) 19:30 val. didžiojoje Kintų evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks iškilmingas Kintų muzikos festivalio uždarymo vakaras. Jame – ilgai lauktas svečias iš Vokietijos – kompozitorius ir atlikėjas Peter Michael Hamel. Maestro surengs pirmą ir kol kas vienintelį pasirodymą Lietuvoje.

Peter Michael Hamel – pasaulinio lygio kompozitorius ir atlikėjas, minimalistinės muzikos pradininkas Europoje. Jis yra dirbęs kartu su žymiausiais muzikos kūrėjais: John Cage, Terry Riley, La Monte Young, Carl Orff bei Morton Feldman. Kompozitoriaus darbai yra siejami ne tik su minimalistinės muzikos kryptimi, bet ir su „New Simplicity“ (naujojo paprastumo) judėjimu. Domėjimasis Tolimųjų Rytų kultūromis itin ryškiai atsispindi jo kūryboje.

Prieš keturis dešimtmečius, subūręs tarptautinę improvizacinės muzikos grupę „Between“, su ja P. M. Hamel ne tik įrašė šešis albumus, bet ir išgarsėjo visame pasaulyje. Kompozitorius taip pat yra įkūręs „laisvosios muzikos centrą“ Miunchene. 1978 m. išleido knygą „Per muziką į save“ milžinišku tiražu Europoje ir JAV. Jo koncertų geografija nusidriekia per visą pasaulį – nuo Paryžiaus ir Maskvos iki Tokijaus, Niujorko ir Mumbajaus. Žymiausios pasaulio leidybinės kompanijos – „Schott“ ir „Barenreiter“ yra išleidusios jo kūrinius, skirtus ne tik orkestrui, bet ir kameriniams ansambliams.

Kintų muzikos festivalio uždarymo koncerte skambės unikalios kompozitoriaus ir atlikėjo Peter Michael Hamel balso ir fortepijono improvizacijos.

Bilietus platina: bilietai.lt
Daugiau apie Kintų muzikos festivalį: www.kintaimusicfestival.com