Kintų pirmokai pažino bibliotekininko profesiją

Kintu vaikai

 Kintų pagrindinės mokyklos pirmokai klasės valandėlės metu nagrinėjo temą „Bibliotekininko profesija“.

Lydimi auklėtojos Ilonos Papievienės jie apsilankė Kintų bibliotekoje. Apsilankymo tikslas – susipažinti su bibliotekininko profesija ir įgyti žinių apie šį darbą, paskatinti vaikus planuoti savo karjerą ateityje.

Šiais moderniais laikais bibliotekininkas – nuolat tobulėjantis, smalsus, kompetentingas žmogus, einantis koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis. Bibliotekininkai bene pirmieji visose srityse sužino viską, kas parašyta, atspausdinta, įrašyta įvairiose informacijos laikmenose.

Mokiniai sužinojo, kad bibliotekininko darbas prasideda nuo gražaus bendravimo su bibliotekos lankytojais. Bibliotekininkė Nijolė supažindino mokinius su bibliotekos knygų fondais, bibliotekos taisyklėmis.

Pirmokai sužinojo, jog bibliotekininkas ne tik išduoda knygas skaitytojams, bet atlieka didelį, skaitytojams nematomą darbą – kataloguoja, rūšiuoja, paskirsto knygas, renka kraštotyrinę medžiagą.

Reikia rinktis tokią profesiją, kuri patiktų, o bibliotekininko darbą gali pasirinkti tie, kurie myli knygas, bendravimą su žmonėmis, nori tobulėti bei padėti kitiems.