Kintų pradinukams – skaitmeninio raštingumo mokymai

Kintu vaikaiGyvenimo be kompiuterio ar interneto teikiamų galimybių jau nebegalime įsivaizduoti. Tai tampa tokia būtinybe, kaip mokėjimas skaityti ar rašyti.

Kintų bibliotekoje vyko skaitmeninio raštingumo mokymai, kuriuose dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos antrokai. Mokymų tema – „Internetas – mano priešas ar draugas?“

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Irena Šerkienė paklausė mokymų dalyvių: „Kas yra internetas? Draugas, ar priešas?“ Mokiniai pasidalino į dvi stovyklas: vieni – už, kiti – prieš. Diskusijos metu aptarta interneto nauda ir žala, kiekvienas vaikas turėjo savo nuomonę šiuo klausimu ir ja pasidalino su klasės draugais.

Bibliotekininkė papasakojo, kokių slaptažodžių reikia norint prisijungti prie viešosios interneto prieigos, pademonstravo, kaip įjungti kompiuterį ir jį saugiai išjungti. Mokiniai, naudodamiesi interneto naršykle „Google Chrome“, ieškojo informacijos apie vabzdžius, nes reikėjo pasiruošti pasaulio pažinimo pamokai.

Antrokai nuo pirmos klasės dalyvauja įvairiose edukacinėse olimpiadose, kur užduotis reikia atlikti internetu, tad nenuostabu, kad puikiai atliko pateiktas užduotis.

Vėliau dalyviai pakviesti apžiūrėti bibliotekoje veikiančios Užgavėnių kaukių parodos.