Kintų problemos: polderiai ir kelių būklė

4528269-Minija village Lithuania KintaiKintų seniūnija pernai sulaukė nemažai investicijų, bet ir čia yra problemų. Atvykusiai rajono valdžiai kintiškiai guodėsi prasta kelių ir kai kurių gatvių būkle, kurie kai kada tampa net nebeišvažiuojami. Didelė šios seniūnijos problema yra polderiai bei vandens išpompavimas, nes šis procesas seniūnijoje nebevyksta jau kelis mėnesius per metus.

Savo seniūniją rajono vadovams pristatęs seniūnas Antanas Kližentis sakė, kad Kintai – unikali gyvenvietė, kuri po truputį gražėja, atsitiesia, nes sulaukta lėšų įvairiems darbams.

Praėjusieji metai, pasak seniūno, buvo darbingi, nes gauta didelių investicijų. Tvarkomi kai kurie melioracijos įrengimai, Minijos kaimo krantinės, renovuojami kultūros namai – tai dar ne visos sritys, kuriose pasistūmėta. Asfaltuotos gatvės, rudenį pakloti nuotekų tinklai gyvenvietę daro vis modernesnę, patrauklesnę svečiui ir namiškiui.

Darbų prioritetai, pasak seniūno, nustatomi bei lėšos skirstomos taikiai, todėl ir dirbama nuosekliai, įvertinus būtinybę. Tačiau jis pastebėjo, kad žmones vis dar reikia paraginti ieškoti sričių, kurias būtų galima pajudinti ir rengti projektus lėšoms pritraukti.

Gaunant tokį finansavimą keliams tvarkyti, koks skiriamas pastaraisiais metais, pasak seniūno, išlaikyti normalią kelių būklę yra labai sudėtinga. Ypatinga bėda – kelias į Šyšgirių kaimą, kurį kasmet sugadina potvynio vandenys. Ne geresnės būklės ir kai kurios miestelio gatvės, pavyzdžiui – Aušros. Ši gatvė ir šį pavasarį, lankantis rajono valdžiai, buvo net neišvažiuojama.

Kintiškiai nuogąstauja, kad laiku būtų pradėta polderių eksploatacija, mat suvėlavus išpumpuoti vandenį, į dirvas technika neįeis be vasaros vidurio.

Savo miestelio gyventojus seniūnas kvietė būti jautrius problemoms, nepakančius netvarkai, dirbti bei problemų sprendimų ieškoti kartu.

Šilutės PK Viešosios policijos prevencijos poskyrio viršininkas Artūras Silius gyrė brandžią ir darnią Kintų bendruomenę bei jos kovą su gyvenimo negerovėmis.

Itin aktyvi, pasak pareigūno, ir „Saugi kaimynystė“, kurios veikla leidžia užkirsti kelią įvairioms negerovėms. Kaip ir pernai, Kintų seniūnija išlieka saugiausių Šilutės rajono seniūnijų trejetuke. Pernai čia įvykdytos 45 nusikalstamos veikos, iš kurių 22 vagystės, ir pradėti 7 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje.

Rezonansinių bylų pernai seniūnijoje nebuvo, bet seniūnijoje buvo įvykdyta ne viena akumuliatorių vagystė iš ganyklų. Tačiau tai padaręs ilgapirštis ir policijai, ir kintiškiams taip ir liko nežinomas.

UAB „Šilutės vandenys“ direktorius A.Markvaldas akcentavo vangų jungimąsi prie magistralinių kanalizacijos tinklų, tačiau pavasariop, pasak seniūno, šis klausimas pajudės iš mirties taško.