Kintų vaikų poilsiavietė „Vėtrungė“ perduodama Šilutės profesinio mokymo centrui

vetrungeSavivaldybės tarybos politikams teikiamas svarstyti pasiūlymas perduoti Savivaldybei priklausančią buvusią vaikų poilsio stovyklą „Vėtrungė“ Šilutės profesinio mokymo centrui. Kintuose, vos puskilometrį nuo Kuršių marių pakrantės esanti stovykla jau bent dešimtmetį linksniuojama įvairiuose valdžios sluoksniuose: svarstoma, kokiais būdais būtų galima atgaivinti jos veiklą, rekonstruoti statinius ir aikšteles.

Kelis dešimtmečius anksčiau veikusi stovykla priklausė vienai iš Vilniaus profesinių sąjungų. Prieš kelis metus Šilutės savivaldybės taryba surizikavo ir už 30 tūkstančių eurų „Vėtrungę“ įsigijo savo nuosavybėn.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Vėtrungės“ atkūrimo klausimus jau yra aptaręs ir su ankstesnės, ir su dabartinės Vyriausybės atstovais. Yra sutarta, kad potogiausia gauti paramą rekonstrukcijos darbams būtų, jeigu „Vėtrungės“ atnaujinimu ir jos veikla imtų rūpintis Šilutės profesinio mokymo centras.

Nuo 2018 metų rugsėjo 1 d. prie Šilutės žemės ūkio mokyklos prijungta Šilutės turizmo ir verslo mokykla. Žemės ūkio mokyklos Žemaičių Naumiesčio padalinio apdailininkų ir virėjų specialybės mokymas buvo perkeltas į Šilutėje esančius buvusios Turizmo mokyklos pastatus. Nuo 2019 metų sausio 1 d. Žemės ūkio mokykla tapo VšĮ Šilutės profesinio mokymo centru.

Pasak V. Laurinaičio, mokymo centras kartu su Savivaldybe, pagal bendradarbiavimo sutartį, rekonstruos Kintuose esančią poilsiavietę. Po rekonstrukcijos čia žadama vykdyti įvairias veiklas: būtų orgaizuojami seminarai, konferencijos, vaikų ir mokinių vasaros poilsio projektai, plenerai, sporto stovyklos, respublikiniai bei tarptautiniai jaunimo projektai.

Mero nuomone, profesinio mokymo centrui rekonstruota „Vėtrungės“ bazė bus naudinga praktinio mokymo reikmėms. Nes ši mokykla ruošia virėjus, padavėjus ir kitokius turizmo verslui reikalingus specialistus.

Savivaldybės politikai domėjosi, kaip ir kur dabar vasaromis stovyklauja rajono vaikai. Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausioji specialistė Daiva Thumat teigė, kad dabar Šilutės moksleiviai dažniausiai stovyklauja mokyklose organizuojamose dieninėse stovyklose.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis mano, kad rekonstravus stovyklą net keturios pamainos po 120 vaikų galės stovyklauti Kintuose. Planuojama, kad į šią stovyklą būtų pakviečiami ir kitų savivaldybių vaikai.

Svarbu ir tai, kad rekonstruotoje stovykloje kursis naujos darbo vietos, o tai ypač svarbu Kintų seniūnijos gyventojams.

Visų Savivaldybės tarybos komitetų nariai vieningai balsavo spręsti „Vėtrungės“ perdavimo klausimą Savivaldybės tarybos posėdyje, kuris įvyks sausio 30 dieną.