Kintų verslininkas įrengė ledo ritulio aikštelę

LEDO AIKSTELEKintuose, Uogalių kaimo pakraštyje, ledo ritulio sporto entuziastas, juvelyrinius dirbinius gaminantis ir jais prekiaujantis verslininkas Arūnas Jončas sekmadienį atidarė ledo ritulio aikštelę.

Taip profesionaliai įrengta ledo ritulio aikštelė yra vienintelė tokia mūsų rajone.
A.Jončas „Šilutės naujienoms“ sakė jau 18 metų aktyviai propaguojantis ledo ritulio sportą ir turintis nemažai draugų, kuriems toks laisvalaikio praleidimas yra įdomus. Įsirengti nemažai kainuojančią ledo ritulio aikštelę šalia savo namų LEDO AIKSTELE 2A.Jončą paskatino ir tai, jog tokiu sportu labai susidomėjo 13 metų jo sūnus Tomas. Tomas reguliariai lanko ledo ritulio mokyklą Klaipėdoje „Skatas“.

Ledo ritulio aikštelę A.Jončas pradėjo statyti praėjusių metų gegužės mėnesį. Išbetonavo 22,5 x 45 metrų pagrindą, aptvėrė tvorele, įrengė apšvietimą, žaidėjų poilsio tribūnas.

A.Jončas sako, kad ši aikštelė bus skirta ne tik jo atžalai, bet ir kitiems Kintuose bei jų apylinkėse gyvenantiems vaikams. Jis pažadėjo, kad ledo ritulį vaikai galės žaisti nemokamai.

Aikštelės atsiradimu džiaugiasi ir A.Jončo bičiuliai – Šilutės ledo ritulio klubo nariai. Jie pirmieji ir išbandė savo klubo nario nuosavą aikštelę jos atidarymo dieną.

Klubas oficialiai įregistruotas 2012 metais, nors ledo ritulininkai kartu žaidžia jau žymiai seniau. Prieš 3 metus šilutiškiai debiutavo ledo ritulio čempionate „Žemaitijos ledas“, kuriame varžėsi 10 Klaipėdos apskrities komandų.

LEDO AIKSTELE 1Šilutės ledo ritulininkai lig šiol treniruotis vykdavo į Klaipėdos miesto ledo ritulio aikšteles.

Ledo ritulio entuziastas, pedagogas ir rajono politikas Algirdas Gečas apgailestauja, kad Šilutės mieste nėra jokios ledo ritulio aikštelės. Jis prisimena, kad prieš kelerius metus rajono Sporto taryboje buvo parengtas planas, jog visose seniūnijose seniūnai organizuotų bent paprasčiausių ledo ritulio aikštelių įrengimą. Tačiau tokiam planui nepritarė tuometinė valdžia. Be to, pasak A.Gečo, visi jau pamiršo UAB „Kintai“ – Šilutės uosto operatoriaus įsipareigojimą žiemomis, palankiu oru ant uosto ledo įrengti čiuožimo aikštelę, kuri galėtų tapti ir ledo ritulio aikštele.

A.Gečas mano, kad ledo ritulio aikštelės atsiradimas Kintuose paskatins diskusijas apie šio sporto perspektyvą rajone ir naujų aikštelių atsiradimą.