Kintuose apšiurusi daržinė taps „Kultūros skūne“

VšĮ „Kintai Arts“ surengtoje spaudos konferencijoje pranešė džiugią žinią: Norvegijos Europos ekonominės erdvės fondas nusprendė finansuoti įstaigos parengtą projektą „Kultūros skūnė“.

Kintuose surengtoje spaudos konferencijoje buvo pristatytas projektas „Kintų skūnė“.

Šiam projektui įgyvendinti „Kintai Arts“ turi partnerį – Norvegijos įmonę „Biotope“, kurios vadovas Tormod Amundsen. Jis kaip tik šiomis dienomis atvyko į mūsų kraštą ir dalyvavo projekto pristatymo spaudos konferencijoje. Be jo spaudos konferencijoje dalyvavo „Kintai Arts“ direktorė Audra Juodeškienė, Šilutės savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis, Kintų seniūnas Antanas Kližentis, evangelikų liuteronų Kintų parapijos klebonas Mindaugas Žilinskis bei bendruomenės pirmininkė Siga Kasparavičienė.

„Kintai Arts“ vadovė A. Juodeškienė sakė, kad evangelikų liuteronų parapijai priklausantis pastatas, kuris anksčiau tarnavo kaip daržinė ir sandėlys, dabar yra jau gerokai nusidėvėjęs. Todėl bendru sutarimu ir kilo idėjos, kaip jį rekonstruoti ir kaip panaudoti bendruomenės kultūros poreikiams.
Evangelikų liuteronų bendruomenė rekonstruotiną pastatą perdavė VšĮ „Kintai arts“ 35 metų laikotarpiui. O įstaiga įsipareigojo šį pastatą rekonstruoti ir paversti bendruomenės renginiams patogiu pastatu – „Kultūros skūne“.

Pasak A. Juodeškienės, rekonstruotame pastate bus erdvės, kurias galima bus panaudoti kolektyvų repeticijoms, žmonių maitinimui, sandėliuoti saugotiną turtą ir t.t.

Projektui įgyvendinti Europos ekonominės erdvės fondas patvirtino 937 tūkst. eurų finansavimą, kurio 11 proc. suma bus „Kintai Arts“ dalis. Pusė projekto sumos bus panaudota statinio statybos reikmėms, o kita lėšų dalis – baldams, įrangai ir kitoms reikmėms, kad rekonstruotas pastatas būtų naudingas ir funkcionalus.

Projekto partneris T. Amundsen pasakojo, kad jis asmeniškai ir jo vadovaujama bendrovė yra tampriai susieta su paukščių stebėtojais. Jie Norvegijoje turi panašius namus, kurie skirti paukščių stebėtojų susibūrimams. Kad būtų galima įsivaizduoti tokio užsiėmimo apimtis, jis sakė, jog Norvegijos paukščių stebėtojų namus per metus aplanko apie 40 tūkst. žmonių.

Šilutės krašto Kintų seniūnija jau daug metų yra lankoma paukščių stebėtojų, nes čia yra Kuršių marių pakraštys, patogus paukščiams pailsėti prieš tolimas keliones į šiltesnius kraštus. Pasak T. Amundsen, jis ir jo vadovaujama įmonė yra pasirengę perduoti visą sukauptą patirtį kintiškiams ir baigus visus pastato rekonstrukcijos darbus čia surengti tarptautinį paukščių stebėtojų sąskrydį.
Kintų bendruomenės pirmininkė S. Kasparavičienė sakė, kad šiuo metu tarp kintiškių dar nėra tiek daug žmonių, kurie domėtųsi paukščių stebėjimu. Tačiau ji neabejoja, kad anksčiau ar vėliau užaugs ta karta, kuriems toks užsiėmimas bus įdomus ir prasmingas.

Komercijos direktorius, korespondentas