Kintuose atidaryta užsienio dailininkų Meno rezidencija

1PIKNIK plakatas copyPenktą vasarą Kintus Lietuvoje ir pasaulyje garsinantis Kintų muzikos festivalis šiemet suviliojo ne tik muzikantus, bet ir dailininkus. Šešiems jauniems menininkams iš užsienio ir Lietuvos suteikta unikali kūrybinė terpė Kintuose, Kintų muzikos festivalio metu, įkurti Meno  rezidenciją. Ji pradėjo veiklą šią savaitę.

Jos metu sukurti kūriniai bus porą mėnesių eksponuojami Kintuose, vėliau menininkai savo kūrinius galės eksponuoti savo šalyse. Tokiu būdu Kintų, Pamario Krašto ir Lietuvos vardas pasieks kitas šalis.

Susitiks įvairių menų kūrėjai

VšĮ „Kintai arts“ direktorė Audra Juodeškienė „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad šios įstaigos organizuojamas Kintų muzikos festivalis apjungia ir daugiau paveldo ir kultūros projektų: gaminamos vėtrungės, pastatyta senovinė burvaltė, vaikams ir jaunimui profesionalūs muzikantai rengia meistriškumo kursus, suburtas jaunųjų muzikantų iš Lietuvos ir užsienio šalių orkestras.

Šiemet VšĮ „Kintai arts“ įgyvendina projektą „Gamtos ir muzikos refleksijos mene pristatant žemyninį Kuršių marių krantą ir Kintus“, kurį gerai įvertino ir parėmė Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė. Kintų Meno rezidencija bus viena iš šešių tokių rezidencijų Lietuvoje, kurią parėmė Kultūros taryba.

Projekto iniciatoriai – A.Juodeškienė, šilutiškis architektas Egidijus Vidrinskas ir jo dukra Gabija Vidrinskaitė, kurianti Vokietijos mieste Leipcige – siekia praplėsti jaunųjų kūrėjų erdvę bei apjungti tarpusavyje įvairių meno sričių atlikėjų darbą bei poilsį, pasikeitimą idėjomis ir kūrybinių rezultatų pristatymą.

Atvyks dailininkai iš VokietijosMIYA plakatas copy

Šią savaitę į Kintų Meno rezidenciją atvyko Miya Hiro (Japonija). Jis kartu su vietiniais gyventojais tapys ant didelio formato drobės. Šiam projektui jis atsigabens dar dvi drobes, kurias tapė Vokietijoje ir Japonijoje, bendradarbiaudamas su vaikais, kaimynais, draugais bei atvykėliais. Iš nutapytų medžiagų jis kurs koliažą ir šį kūrinį paliks Kintuose.

Projekto koordinatorius, savanoris, kintiškis, Dailės akademijos Tapybos katedros studentas Martynas Pekarskas buria jaunuosius menininkus, norinčius prisidėti prie Miya kūrybos. Norintys dalyvauti bendrame tapybos plenere kintiškiai, šilutiškiai ir kiti kūrėjai gali paskambinti Martynui telefonu 8 690 19695.

Lukas Brüggebusch ir Robert Ernst (Vokietija) – fotografas ir skulptorius. Jie savo kūryboje įprasmina kasdienius reiškinius, suteikdami jiems plastinę formą. Kintuose jie kurs bendrus darbus.

Du jauni Vokietijos tapytojai Matthias Jun Wilhelm ir Adrian Mudder Kintų meno rezidencijoje kurs darbą ant didelio formato popieriaus su smulkiomis akvarelinėmis improvizacijomis. Jie nori perteikti atvirumo dvasią, kuri slypi naujoje, dar nepažįstamoje aplinkoje.

G.Vidrinskaitė ir E.Vidrinskas – grafikė ir architektas nori piešti atviroje erdvėje. Jie savo darbuose susitelks ties supančia aplinka.

Kūrinius eksponuos 2 mėnesius

A.Juodeškienė pasakojo, kad su meno kūrėjais glaudžiai bendradarbiaujanti Kintų evangelikų liuteronų ir katalikų bendruomenė mielai atvėrė visų miestelio bažnyčių duris, kad šiuose paveldo objektuose vyktų realus gyvenimas, koncertai, parodos, darbas su vaikais ir jaunimu.

Norint įprasminti šį bendradarbiavimą ir pagarbą buvusiam Prūsijos kraštui bei Mažosios Lietuvos istorijai, šiemet į užsienio menininkų rezidenciją pakviesti dailininkai iš Vokietijos bei joje kuriantys kitų šalių dailininkai.

Pagrindinė projekto idėja yra Kintų miestelio ir viso Pamario krašto pristatymas kaip unikalios vietos Lietuvos gamtoje, skirtos kūrybai, meninėms dermėms ir poilsiui čia reziduojantiems menininkams su sąlyga skleisti tą žinią kituose Europos Sąjungos kraštuose, kuriuos tie menininkai atstovauja. Taip suteikiama galimybė ne tik pamatyti kraštą, keistis idėjomis, bet ir kurti bendrus ateities projektus.

Šeši jauni kūrėjai, atstovaujantys tapybos, grafikos, fotografijos bei skulptūros sritims iš Vokietijos, kurs Kintuose ir eksponuos savo kūrinius unikaliose Kintų senosios paveldo architektūros erdvėse – bažnyčiose, senovinėje daržinėje, Vydūno kultūros centre, Daugiafunkciame centre, į kūrybą įtrauks vietos gyventojus.

Projekto pabaigoje bus išleistas Kintuose sukurtų darbų leidinys, kuris toliau garsins Lietuvos vardą ir Pamario kraštą, kaip vietą, kurioje gera kurti ir pažinti unikalią gamtą.

Menininkai Kintuose kurs iki rugpjūčio 5 dienos. Jų darbų paroda bus atidaryta rugpjūčio 5 d. 17 val. ir veiks iki rugsėjo 30 dienos.