Kintuose – burlenčių maratonas

kintuose---burlenciu-maratonasRugpjūčio 15-16 d. Kintuose bus duotas masiškiausio kasmetinio burlenčių maratono startas. Šis maratonas skirtas žygio burlente per Baltijos jūrą dešimtmečiui paminėti.

Jis – vienintelis žmogus, įveikęs Baltijos jūrą burlente. Jis – lietuvis, Arūnas Rinkevičius, lygiai prieš dešimt metų metė iššūkį sau, startavo Šventojoje ir daugiau nei po 10-ies valandų ant burlentės pasiekė Švedijos krantus.

„Burlenčių maratono tradicija ir atsirado besiruošiant žygiui per Baltiją. Iš pradžių buvo organizuojamas jūroje, vėliau persikėlė į Kuršių marias, tačiau ir tada, ir dabar šis renginys per Žolinę sutraukia daugybę burlentininkų“, – pasakojo vienas maratono organizatorių Mindaugas Čirvinskas.

„Praėjusiais metais susirinko per 90 dalyvių, o po finišo išsikėlėme tikslą kitiems metams sukviesti dar daugiau burlentininkų, kad galėtume drąsiai pasivadinti šimto burių maratonu.“

Gera naujiena laukia ir pastaruoju metu itin išpopuliarėjusių irklenčių sporto mėgėjų – pirmą kartą Lietuvos istorijoje įtraukiama ir šios sporto šakos įskaita.

Maratono dalyviai galės rinktis iš dviejų distancijų: maratono ir super maratono. Palaikymo komandos krante ar net kituose miestuose galės stebėti tiesioginę varžybų favoritų kovą internete, adresu extreme-sports.lt.

Daugiau informacijos: www.extreme-sports.lt. Renginį organizuoja VšĮ „Ekstremalus sportas“.