Kintuose – jauno kraštiečio M. Pekarsko paroda

Kintų gyventojai ir svečiai gali pasigėrėti VšĮ „Kintai Arts“ Meno rezidencijos parodų salėje atidaryta dailės paroda. Ji ypatinga tuo, kad kūrinius čia eksponuoja Kintuose užaugęs profesionalus dailininkas Martynas Pekarskas.

Kintuose užaugusį dailininką M. Pekarską pristatė A. Juodeškienė.

Pasak jo, Kintai vieta, kurioje jis jaučia kūrybos laisvę, nors surengti čia parodą tikras iššūkis.
Meno rezidencijos ir kultūros paveldo bei amatų dirbtuvės šeimininkė, „Kintai Arts“ vadovė Audra Juodeškienė parodos atidarymo metu sakė, kad jai ypač malonu pristatyti M. Pekarsko parodą. Ir ne tik dėl išskirtinių kūrinių, bet ir dėl to, kad autorius užaugęs Kintų seniūnijoje. A. Juodeškienė dėkojo dailininko tėvams – Danguolei ir Alfonsui Pekarskams, dalyvavusiems parodos atidaryme, kad jie užaugino tokį gabų menininką. Jos manymu, M. Pekarsko kūriniai yra persmelkti Kintų krašto gamtos – marių vėjo, smėlio ir aplinkos spalvų, todėl yra originalūs ir mums visiems artimi. Ji tiki, kad parodą aplankys ne tik kintiškiai, bet ir moksleivių grupės, nes visiems yra įdomu, ką sukūrė kraštietis, kaimynas.

Kintiškiai džiaugėsi savo kraštiečio meno kūriniais.

Dailininko mama Danguolė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad yra patenkinta sūnaus profesiniu pasirinkimu. Ji ypač vertina Meno rezidencijos vadovų bei sūnaus pastangas parodą surengti Kintų žmonėms.

M. Pekarskas Kintuose pristatytą savo parodą pavadino „Pilis“, tačiau visi 25 paveikslai pavadinimų neturi. Parodos atidarymo metu, visi dalyviai galėjo bendrauti su autoriumi.

Martynas pasakojo, kad tai jo trečioji paroda Kintuose, Klaipėdoje ir Vilniuje jų jau buvo apie 15. Jis yra dalyvavęs ir bendrose parodose su kitais autoriais. Dailininkas pasakojo, kad tenka kurti dailės darbus, kurie atitenka užsakovui, tad kai kuriuos pardavus galima gyventi ir kurti po mėnesį.

Martynas vaikystę praleido Kintuose, čia vidurinėje mokykloje mokėsi iki 9 klasės. Vėliau mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, baigė Vilniaus dailės akademiją. Kurdamas Kintuose jis patiria visišką laisvę, tačiau kalbėdamas apie čia surengtas parodas pažymėjo, kad tai visuomet iššūkis, nes dailės kūrinius vertina žmonės, pažįstantys jį nuo vaikystės.

Komercijos direktorius, korespondentas