Kintuose – klasikinės muzikos žvaigždės

baltic orkestrasNuo 2012 metų vykstantis Kintų muzikos festivalis į Lietuvą bei Pamario kraštą ir toliau sėkmingai pritraukia tarptautinį pripažinimą pelniusius muzikantus. Neseniai pasibaigus penktajam festivaliui, šią savaitę nedidelis pamario miestelis Kintai taps intensyvių muzikinių dirbtuvių vieta.

Šįkart Kintuose repetuos garsus dirigentas Kristjanas Jarvis ir jo vadovaujamas tarptautinis Baltijos jūros filharmonijos orkestras („Baltic Sea Philharmonic“), taip pat styginių orkestro „Kremerata Baltica“ kvartetas bei solistė iš Austrijos Lidia Baich.

Šie muzikai rugsėjo 12-14 dienomis Kintuose ruošiasi Baltijos jūros filharmonijos orkestro rengiamam turui „Baltijos jūros atradimas“ („Baltic Sea Discovery“), kuris rugsėjo 15-24 dienomis vyks Lietuvoje, Rusijoje, Lenkijoje, Danijoje bei Vokietijoje.

Tai bus pirmas kartas, kai su Baltijos jūros filharmonijos orkestru muzikuos žinoma smuiko virtuozė L.Baich bei legendinis smuikininkas Gidonas Kremeris ir orkestro „Kremerata Baltica“ atlikėjai.

Kintų muzikos festivalio vadovai Audra Juodeškienė ir Gediminas Gelgotas džiaugiasi į Pamarį net ir ne festivalio metu atvykstančiais svečiais. „Orkestro idėja ir sam-prata visiškai atitinka ir kertines Kintų festivalio idėjas – ne tik muzikuoti, bet ir skelbti žinią apie mūsų regioną, kalbėti apie taiką ir gamtos išsaugojimą ateities kartoms“, – teigia A.Juodeškienė.

Pagrindinė koncertinio turo tema – ekologija, o muzikinės programos simbolis – gulbė. Būtent per gulbės simbolį minėtų šalių klausytojai galės susipažinti su Šiaurinės Europos šalių kultūra bei aplinka.

Programoje skambės kultinio estų kompozitoriaus Arvo Perto kūrinys „Gulbės giesmė“. 2014 metais šis kūrinys buvo sukurtas festivalio „Mocarto savaitė“ užsakymu. Tuo tarpu Piotro Čaikovskio „Gulbių ežeras“ – jau seniai pripažintas vienu mėgstamiausių baletų pasaulyje. Būtent šio baleto muziką pats dirigentas K.Jarvis pavertė siuita simfoniniam orkestrui.

„Gulbės – nepaprasto grožio ir žavesio paukščiai. Jų simbolika yra ryški visų Šiaurinės Europos šalių kultūroje, todėl šįkart mūsų repertuaras skirtas būtent joms“, -teigia dirigentas K.Jarvis.

Gulbės tema taip pat atspindi orkestro susirūpinimą aplinkos klausimais. „Mes išeiname už supratimo apie tai, kas yra orkestras, ribų. Mes kuriame bendrą judėjimą, kuris sujungia žmones nuo Norvegijos iki Lietuvos. Turime rūpintis šiuo Šiaurinės Europos regionu, ir kuo stipresni esame mes, tuo stipresnis regionas. Tokiu būdu galime rodyti pavyzdį visam pasauliui. Visi esame iš vieno regiono su panašia gamta, miškais ir gyvūnijos pasauliu, o taip pat jūra, kuri suteikia mums jėgų padaryti viską, ko tik norime. Jei prarasime ryšį su šia aplinka – prarasime save, savo identiškumą“, – teigia K.Jarvis.

Orkestro vadovas K.Jarvis vis dažniau sugrįžta į Lietuvą dėl intensyvaus kūrybinio bendradarbiavimo su Lietuvos kompozitoriumi G.Gelgotu – nuo 2012 metų dirigentas daugiau nei 20 kartų atliko simfoninius G.Gelgoto kūrinius, juos įrašė ir dirigavo pasaulines jų premjeras, nuolat inicijuoja naujų kūrinių atsiradimą.

Turo „Baltijos jūros atradimas“ koncertai vyks rugsėjo 15 d. 18:30 val.  Klaipėdos koncertų salėje, rugsėjo 16 d. – Kaliningrado katedroje (Rusija), rugsėjo 18 d. – Europos Solidarumo centre, Gdanske (Lenkija), rugsėjo 22 d. – Kopenhagos koncertų salėje (Danija), rugsėjo 24 d. – , Elektros stoties muziejuje Penemiunde/Uzedom (Vokietija).

Parengta pagal 15min.lt informaciją.