Kintuose – nemokamas lietuviškų trumpųjų filmų seansas

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kartu su meno rezidencija „Kintai Arts“ ir Kintų muzikos festivaliu kviečia į nemokamą lietuviškų trumpųjų filmų seansą. Kintų bendruomenei ir svečiams bus pristatyta jaudinanti ir įtraukianti programa „Trumpas kinas. Vienos dienos istorija“, kurioje – penki naujausi lietuvių kūrėjų darbai, leisiantys pasinerti į ironijos, romantiškų jausmų, nostalgijos ir veiksmo kupinus pasakojimus. Filmų programa bus rodoma birželio 17 dieną, penktadienį, 19:00 val. „Kintai Arts” meno rezidencijoje kaip Kintų muzikos festivalio dalis.

„Kintai Arts" residencija. Nuotr. Benita Srėbaliūtė

„Lithuanian Shorts“ vykdoma iniciatyva „Trumpas kinas“ siekia populiarinti trumpojo kino žanrą ir pristatyti aktualias, žiūroviškas trumpametražių filmų programas Lietuvos žiūrovams. Programoje „Trumpas kinas. Vienos dienos istorija“ – penkios šmaikščios, absurdiškos, jaudinančios, keistos ir netikėtos istorijos, kurios leis pažvelgti į puikiai pažįstamas situacijas iš naujos perspektyvos. Čia keliami klausimai, kodėl taip sunku mylėti, apie ką limuzine kalba nepažįstami žmonės ir kaip išgyventi susitikimą su seniai nematyta šeima. Filmai buvo pristatyti Varšuvos, Londono, Glazgo filmų festivaliuose ir toliau tęsia savo kelionę Lietuvoje.

Kadras iš filmo „Pirmas sekmadienis po pilnaties” rež. Greta Griniūtė

Programoje pristatomas režisierės Jorūnės Greičiūtės filmas „Viskas gerai” pasakoja apie vidutinio amžiaus žmonių pirmąjį pasimatymą. Šis filmas šių metų Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė” buvo apdovanotas Geriausio studento darbo kategorijoje. Režisierės Saulės Bliuvaitės dokumentinis filmas „Limuzinas” pravers duris į skirtingų kartų keliones prabangiu limuzinu. Filme „Sutrikimas“ režisierius Petras Kuneika pasakoja apie vaikino pastangas atrasti savo vietą šių dienų visuomenėje nardant tarp vyriškumo mitų ir skirtingų rolių romantiniuose santykiuose. Režisierės Urtės Sabutytės filme „Apklausa” pasakojama jaunos prokurorės, nagrinėjančios prekiavimo žmonėmis bylą, istorija. Filmas buvo išrinktas geriausiu lietuvišku darbu šių metų Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje. Seansą užbaigs režisierės Gretos Griniūtės „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ – komiška istorija apie emigrantės dukros grįžimą į Lietuvą Velykoms kartu su užsieniečiu vaikinu. Šiame filme vaidina gausus būrys žymių Lietuvos kino ir teatro aktorių: Elžbieta Latėnaitė, Dalia Michelevičiūtė, Mindaugas Papinigis, Jolanta Dapkūnaitė, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė.

Kadras iš filmo „Viskas gerai” rež. Jorūnė_Greičiūtė Zbigniev Bartoševič

Žiūrovai laukiami birželio 17 dieną, penktadienį, 19:00 val. „Kintai Arts“ meno rezidencijoje esančioje galerijoje (I aukštas) adresu Kuršių g. 30, Kintai. Seanso trukmė – 1 val. 20 min. Renginys nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas.