Kintuose – paroda „Sugrįžimai prie Vydūno“

Kintu biblioteka sugrizimai prie Vyduno 1Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale savo kelią pradėjo keliaujantys knygos renginiai „Iš pamario krašto bibliofilų rinkinių“.
Pirmojo renginio metu vyko ikonografijos ir dokumentikos parodos „Sugrįžimai prie Vydūno“ pristatymas Kintų bendruomenės nariams. Vėliau ji bus pristatyta Saugų, Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio, Vainuto ir Bikavėnų filialuose bei F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Paroda parengta artėjančio Vydūno 150-ojo jubiliejaus minėjimo proga – jubiliejiniai metai bus 2018-ieji. Parodoje – dokumentinė medžiaga iš asmeninio Šilutės Vydūno klubo steigėjo, bibliofilo Šarūno Laužiko archyvo, tad jis pats ir pristatė bei plačiau komentavo eksponuojamas nuotraukas ir dokumentus.

Atvyko dar vienas Šilutės Vydūno klubo steigėjas, šiuo metu žinomas vaistininkas Virgilijus Skirkevičius bei laidų ir renginių vedėjas, poetas Marijus Budraitis.

Š.Laužikas pasakojo, kaip jis kartu su kitais Vydūno klubo nariais iš Talino (Estija) pargabeno Vydūno arfą, šiuo metu eksponuojamą Kintų Vydūno kultūros centre, kaip įsteigė Vydūno klubą, kaip tuo metu į tai reagavo visuomenė ir valdžia.
V.Skirkevičius kalbėjo apie Vydūno filosofiją, kuri ir įkvėpė jį tapti tuo, kuo yra dabar. Negailėjo patarimų sveikatos klausimais, kadangi ir pats Vydūnas propagavo sveiką gyvenseną bei pozityvų mąstymą.

M.Budraitis skaitė savo eilėraščius iš būsimosios knygos „Duoklė lietuviškam raidynui“. Susirinkusieji žavėjosi eilėraščiais, kuriuose visi žodžiai prasideda ta pačia raide, tačiau nė vienas nesikartoja.
Po renginio svečiai ir kintiškiai bendravo prie kavos puodelio.