Kintuose – paukščių gripas, Rumšuose – kiaulių maras

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Šilutės rajone nustatyti labai patogeniško paukščių gripo H5N1 (LPPG) ir afrikinio kiaulių maro židiniai. Paukščių gripas nustatytas Kintų sen., Povilų kaime esančių tvenkinių teritorijoje, o kiaulių maro virusu buvo užsikrėtęs Rumšų kaimo Tarvydų miške sumedžiotas šernas.

Kintuose – paukščių gripas

Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad Kintų sen., Povilų kaime esančių tvenkinių teritorijoje kritę kirai buvo užsikrėtę paukščių gripo virusu.

Šilutės VMVT viršininkas Vytautas Jasaitis sakė, jog apie negyvus kirus gegužės 9 dieną pranešė gyventojai. Nuvykus į Kintus rasti 7 kritę paukščiai. Jų mėginiai skubiai išvežti tyrimui, o praėjusią savaitę gautas atsakymas patvirtino, kad kirai buvo užsikrėtę H5N1 virusu. Tvenkinių teritorija buvo pažymėta įspėjamaisiais ženklais, gyventojų VMVT prašo joje nesilankyti.

Nors šis virusas nėra pavojingas žmogui, apsilankius užkrėstoje teritorijoje didelė tikimybė virusu užkrėsti naminius paukščius. Todėl naminių paukščių augintojai privalo nepamiršti laikytis biologinio saugumo priemonių.

Gyventojai taip pat raginami pranešti VMVT apie rastus negyvus paukščius ir taip padėti greičiau nustatyti ir likviduoti galimus ligos židinius gamtoje.

Rumšuose – kiaulių maras

Šilutės VMVT tyrimui buvo išsiuntusi ir šalia Šilutės, Rumšų kaime esančiame Tarvydų miške sumedžioto šerno mėginius. Praėjusią savaitę gautas atsakymas, jog šernas buvo užsikrėtęs afrikinio kiaulių maro virusu.

VMVT primena, kad gydymo nuo afrikinio kiaulių maro nėra, sergantys šernai ar kiaulės yra naikinami. Ūkiuose, kur nustatyta liga, atliekama dezinfekcija, ribojamas kiaulių transportavimas, stebimi aplinkiniai ūkiai.

Kiaulių savininkai turi stebėti savo gyvulius, atkreipti dėmesį į neįprastą jų elgesį, naujai įsigytas kiaules kurį laiką laikyti atskirai, jas stebėti, vengti laukinių gyvūnų kontakto su naminiais, valyti ir dezinfekuoti darbo drabužius, įrangą ir transporto priemones, neleisti į ūkį pašalinių asmenų, transporto priemonių, nešerti kiaulių maisto atliekomis.

Įtarus, kad gyvuliai serga, nedelsiant kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją arba teritorinės VMVT specialistus.