Kintuose šventės laukia sutvarkyta pakrantė

Zemsiurbe imagelargeKintuose, toje vietoje, kur kasmet vyksta Marių šventė, sutvarkyta ir sutvirtinta Kuršių marių pakrantė.

Kintų paplūdimiu vietinių vadinama Kuršių marių pakrantės vieta ir šiemet gerokai nukentėjo nuo tirpstančių ledų. Šią pakrantę bangos gerokai pažeidžia beveik kasmet.

Kintų seniūnui Antanui Kliženčiui ir vietos bendruomenės vadovams kilo mintis, kad pakrantę galima būtų sutvarkyti panaudojant akmenis, kurie išrausti kasant tranšėjas naujiems vandentiekio ir kanalizacijos tinklams. Toks vandentiekio sistemos modernizavimo projektas jau vykdomas ir šiame miestelyje, jį finansuoja Europos sąjungos fondai.

Seniūnas A.Kližentis džiaugiasi savo supratinga bendruomene. Anot seniūno, tvarkant padėjo visi, kas galėjo, prašyti nereikėjo nė vieno. Labiausiai seniūnas dėkingas ūkininkui iš Rūgalių kaimo Zigmui Lučinskui. Z.Lučinskas savo ekskavatoriumi didžiulius akmenis krovė, savo technika vežė į pakrantę ir sudėliojo į vietas. Visą šį darbą rūgališkis darė už ačiū, pinigų neprašydamas net degalams. Jam talkino keli seniūnijos darbininkai, tad kintiškių ir svečių pamėgsta poilsio vieta sutvarkyta pačiomis mažiausiomis sąnaudomis.

Pasak seniūno A.Kliženčio, į pakrantę nugabentos bene 5 priekabos akmenų.

Marių šventė Kintuose šiemet šurmuliuos liepos 21 dieną. Seniūnas tikisi, kad iki to laiko pavyks šioje vietoje dar ir naują lieptelį pastatyti.