Kintuose – tarptautinis muzikinis projektas

Kvartetas-SkarkŠiandien 20 val. Kintų didžiojoje bažnyčioje įvyks tarptautinis šiuolaikinės akademinės muzikos koncertas, „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ projekto dalis. Jame pasirodys atlikėjai iš Lietuvos ir tolimosios Islandijos.

Kintų muzikos festivalio organizatoriai VšĮ „Kintai Arts“ 2015-2016 m. vykdo tarptautinį muzikinį Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų paramos projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ (Projektas – ne festivalio dalis). Jo metu, skirtinguose Lietuvos regionuose – Kintuose ir Kėdainiuose vyks šiuolaikinės akademinės muzikos koncertai.Orkestras-NIKO mini

Muzikinio projekto, skirto dviejų valstybių – Lietuvos ir Islandijos tarpkultūriniam dialogui atnaujinti, tikslas yra skatinti šiuolaikinės, profesionaliosios muzikos sklaidą mažuose Lietuvos regionuose – Šilutėje ir Kėdainiuose, įtraukiant įvairias socialines žmonių grupes, jas supažindinant su šiuolaikine ir praeities muzika. Islandiją ir Lietuvą sieja ypatingas istorinis ryšys. 1991 m. Vasario 11 d. Islandija pirmoji pripažino Lietuvos neprikausomybės atkūrimą. Tai tapo Lietuvai itin reikšmingu įvykiu. Šio projekto metu užmegztas ryšys tarp abiejų valstybių, atnaujins kultūrinį tarpusavio santykį.

Tarptautinio projekto dalyviai – jauni ir profesionalūs atlikėjai: puikiai lietuvių publikai žinomas Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras NIKO bei svečiai iš Islandijos – stygininkų kvartetas Skark. Pastarojo kolektyvo branduolį sudaro keturi profesionalūs atlikėjai. Jo nariai ne tik groja, bet ir komponuoja muziką. Kvartetas Skark aktyviai dalyvauja įvairiuose meniniuose ir socialiniuose projektuose, bendradarbiauja su skirtingų sričių menininkais.

Naujų Idėjų Kamerinio Orkestro NIKO pasirodymai pasižymi netradiciniais konceptualiais sprendimais, vizualumu bei subtilia choreografija. Šiais metais kolektyvas debiutavo prestižinėje Gewandhaus koncertų salėje, Leipcige, kur kartu su MDR orkestru atliko G. Gelgoto simfoniją „Extracultural“. Abiejų kolektyvų, orkestro NIKO ir kvarteto Skark repertuare vyrauja šiuolaikinė minimalistinė, XX-XXI a. užsienio kompozitorių muzika bei jų pačių sukurti opusai.

Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos – www.kintaiarts.lt