Kintuose – viktorina „Jei nežinau, tai sužinosiu“

Kintu vaikaiKintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre pradinių klasių mokiniams surengta viktorina „Jei nežinau, tai sužinosiu“. Renginys vyko įgyvendinant projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Kiekvieną klasę atstovavo 5 žaidėjai, jie burtų keliu sužinojo, kurioje komandoje žais. Dalyvavo komandos „Žalia“, „Geltona“, „Melsva“, „Raudona“ ir „Rožinė“, kiekvienoje jų buvo po pirmoką, antroką, trečioką ir ketvirtoką. Taigi jėgos buvo lygios.

Viktoriną sudarė keturios dalys po 5 klausimus. Klausimai buvo susiję su įdomiais istoriniais faktais apie Kintus ir jo apylinkes, gamtą, žmones, lankytinas vietas. Interaktyvaus žaidimo metu komandos atsakinėjo į klausimus individualiai, naudodamasi programėle „Kahoot“.

Šio žaidimo principas – testo klausimai, į kuriuos reikia atsakyti kuo greičiau ir teisingai, o rezultatai matomi projektoriuje iškart po kiekvieno klausimo. Žaidimas nereikalauja specifinių žinių (atsakymus galima atspėti), tačiau yra azartiškas. Jį vesti paprasta, kadangi visi rezultatai skaičiuojami automatiškai. Projektoriaus ekrane pasirodo klausimas ir 4 galimi atsakymai. Jie pateikti skirtingų spalvų langeliuose, pažymėtuose ir tam tikra geometrine figūra, kad žaidime galėtų dalyvauti spalvinės regos sutrikimų turintys žmonės.

Perskaitę klausimą žaidėjai planšetiniame kompiuteryje turėjo pasirinkti teisingą atsakymą, kuris atitiktų tą patį langelį, kaip ir projektoriaus ekrane. Žaidimo esmė – teisingą atsakymą pasirinkti kuo greičiau, nes atsakymo greitumas žaidėjui prideda papildomų taškų. Viktorinos metu po kiekvieno klausimo visoms komandoms pasirinkus atsakymą, bibliotekininkė klausimą ir atsakymą aptarė.

Daug džiaugsmo buvo atsakius teisingai ir šiek tiek nusivylimo prašovus pro šalį. Emocijos liejosi per kraštus. Beveik viso žaidimo metu „Žalia“ komanda pirmavo. Atsakius į visus klausimus ekrane pamatėme tris komandas, surinkusias daugiausiai taškų: „Žalia“ užėmė III vietą, „Raudona“ – antrąją, o labiausiai pasikausčiusi buvo „Rožinė“ komanda, kuriai atiteko pirmoji vieta.

Žaidėjai pasitikrino ir įtvirtino žinias, sužinojo naujų dalykų apie gimtąjį kraštą, visi buvo apdovanoti simboliniais prizais ir padėkomis ir jau nekantriai laukia naujų viktorinų. Dėkojame savanorei Ugnei už pagalbą rengiant viktoriną, ir Brigitai už įamžintas akimirkas.