Kiošiškis žada rašyti ir Lietuvos Seimui

kiosiai kaimas 1Prieš kelias savaites laikraštyje išspausdintas straipsnis „Pamario Tadas Blinda: tragiška avarija privertė gyventi blaiviai“ jo herojui buvo lyg šventė. Po tiek metų pastangų buvo išgirstas Kiošių kaimo gyventojo pagalbos šauksmas paviešinti didelę bėdą.

Invalidu tapęs Vytas LAZICKAS kas dieną gyvena baimėje, kad kieme stovintis senas plytinės kaminas vieną kartą grius ir palaidos jį gyvą.

Po straipsnio išspausdinimo į redakciją atskriejusiame laiške buvo vos vienas žodis – „Ačiū!“. Tačiau jame tilpo visas dėkingumas ir nuoširdumas.

Nelinksmą savo gyvenimo istoriją visam rajonui papasakojęs vyras kelis laikraščio egzempliorius išsiuntė pusseserėms į Vilnių ir Kauno rajoną. Sako, dabar lauks atsiliepimų, kaip jos sureaguos į tokį pusbrolio atvirą ir sąžiningą interviu.

Tiesa, Vyto mintys apie vėjo jėgainių teikiamą naudą patiko ne visiems. Vyras telefonu pasakojo, kad su juo jau kuris laikas nebesisveikina viena kaimynė. Ji, pasak V.Lazicko, labai priešinosi netoli stūksančių vėjo jėgainių statybai.

Kalbėdamas apie seną kaminą, V.Lazickas sakė nebežinantis, ką daryti. Spauda išgirdo, aprašė, o ką mano valdžia, vyras jau bijo ir klausti.

„Atsibodęs visiems su tais laiškais esu dėl griūvančio plytinės kamino“, – atsiduso kiošiškis. Belikusi vienintelė viltis – LR Seimas. Seniūnijai ir Savivaldybei jau ilgai laiką nerašantis vyras sako suprantantis, kad jei niekas nepasikeitė per ketverius metus, maža vilties, jog pokyčių ateis dabar.

V.Lazickas sakė laiške Seimui, jeigu nuspręs rašyti jį ilgesnį, papasakos ir apie kitą ramybės jam neduodančią bėdą.

Šventojoje, netoli uosto, stovi senas, apgriuvęs pastatas. Ankstesniais laikais Vytas yra jame nakvojęs. Ir tada, ir dabar pastato niekas neprižiūri ir nenugriauna. Praėjusiais metais, nukritus stogo konstrukcijoms, žuvo vietinis Šventosios verslininkas. V.Lazickas baiminasi, kad panaši nelaimė gali pasikartoti, tačiau Palangos miesto valdžiai rašyti neskuba. Sako, dar svarstantis, ką daryti, tačiau, ko gero, užteks ir aukštesnės jėgos – Seimo įsikišimo, jeigu tik, žinoma, jis į kiošiškio pagalbos šauksmą atsilieps…