„Kiškučiai“ metus palydėjo, „drakoniukas“ pasitiko

naujagimiai adrijaNors Šilutės ligoninėje pagal gimimų skaičių visus praėjusius Kiškio metus pirmavo mergaitės, t.y., jų gimė daugiau nei berniukų, bet metus užbaigė ir atėjusius Drakono metus pasitiko berniukai.

„Šilutės naujienos“ tradiciškai aplankė naujagimius ir pristato juos skaitytojams.

Paskutinieji – dvi mergaitės ir berniukas

Paskutinę praėjusių metų dieną Šilutės ligoninės akušeriai – ginekologai pasitiko 3 kūdikius. Pirmoji tądien gimdė iš Šilalės rajono Pajūrio seniūnijos atvažiavusi Inesa Kavčinskienė, 9.59 val. moteriai gimė 3050 gramų svorio ir 49 cm ūgio dukrelė. Inesa jau augina du vaikus.naujagimiai pirmas 2012
Netrukus sulaukta 300-osios praėjusių metų gimdyvės. Ja tapo Šilutės medicinos centro „Puriena“ gydytoja odontologė Vita Kelnerienė. Šilutiškiai Vita ir jos vyras Henrikas – UAB „Šilutės hidroprojektas“ darbuotojas – susilaukė pirmagimės dukrelės.

Mergaitė gimė 12.40 valandą, ji buvo 3200 gramų svorio ir 54 cm ūgio. Mažylė buvo priešpaskutinioji praėjusių metų naujagimė. Jos tėtis taip pat dalyvavo gimdyme ir V.Kelnerienė sako, kad jai dėl to buvo žymiai lengviau. Moteris neįsivaiduoja, kaip būtų ištvėrusi be vyro palaikymo.

Jauna mama sakė, kad sulaukti dukrelės abu su vyru tikėjosi sausio 1-ąją, bet džiaugiasi, kad ji gimė išvakarėse. Dabar, anot V.Kelnerienės, kiekvienas jos gimtadienis bus švenčiamas su fejerverkais. Kelneriai dukrai suteiks Adrijos vardą.

Paskutinioji praėjusiais metais Šilutėje sūnaus susilaukė Saugų seniūnijos Kukorų kaime gyvenanti Daiva Brazauskaitė. 2990 gramų ir 52 cm ūgio berniukas gimė 17.24 valandą, nors buvo laukiamas tik pirmosiomis sausio dienomis. Jis – antrasis sūnus šeimoje, namie jo laukia 7 metų brolis Rokas.

naujagimiai brazauskaite„Aišku, laukėme dukrytės, kad būtų porelė, bet žinojome, kad gims berniukas“, – pasakojo saugiškė Daiva. Kokį vardą suteiks sūnui, šeima dar neapsisprendė, anot Daivos, jis bus arba Matas, arba Gustas.

Sausio 1-oji – giminės naujagimių diena

Pirmasis šių metų „drakoniukas“ Šilutės ligoninėje gimė sausio 1-ąją, 15.58 val. Jis – antrasis vaikas šilutiškių Elenos Kuizinaitės ir jos vyro Artūro šeimoje. „Namuose broliuko jau laukia vyresnėlis 4,5 metukų Deividas. Jis jau žino, kad yra vyresnysis brolis, tad turės visko mokyti mažąjį broliuką“, – sakė Elena.

UAB „Šilutės prekyba“ pardavėja Juknaičiuose dirbusi Elena ir šiuo metu nedirbantis jos vyras 3720 gramų sveriančiam ir 52 cm ūgio savo naujagimiui vardo dar neišrinko. Jie sako iš anksto žinoję, kad susilauks sūnaus, o į klausimą, ko laukė labiau, Elena atsako, jog laukė sveiko vaiko.

E.Kuizinaitė sako tikrai nesitikėjusi, kad būtent jos kūdikis bus pirmasis metų naujagimis, juo labiau kad pasibelsti į pasaulį jis turėjo tik sausio 6-ąją. Bet sausio 1-oji Elenos giminėje apskritai yra naujagimių diena: prieš 5 metus tądien gimdė jos vyro sesuo, o prieš 3 metus naujagimio susilaukė pusbrolio šeima.