Kitą savaitę rajone vyks karinės pratybos

Birželio 13–22 d. Klaipėdos ir Šilutės rajonų teritorijose vyks Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ karinės pratybos „Žemaitijos griausmas 2022”, kuriose dalyvaus apie 500 karių. Pratybos vyks Šernų, Dumpių, Kliošių, Ožkarčių, Gnybalų, Šilmeižių, Joniškio, Žagatpurvių, Parubežio, Jomantų, Begėdžių miškuose.

Tai suplanuotas karinio rengimo ciklo renginys, kuris neturi sąsajų su geopolitine situacija regione. Tikslas – įvertinti brigados „Žemaitija“ vadovybės štabo ir prieštankinės kuopų bei brigados generolo Motiejaus Pečiulienių artilerijos bataliono baterijų gebėjimą vykdyti gynybines operacijas. Pratybos vyks 3 fazėmis: pasirengimas, užduočių vykdymas ir šaudymas iš 105 mm haubicų į jūros taikinius.

Pratybose dalyvaus ir kiti kariniai vienetai: Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji ir Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinės bei sąjungininkai iš Portugalijos rotacinių pajėgų ir Didžiosios Britanijos Karališkųjų oro pajėgų kovinio palaikymo sraigtasparniai „Puma“.

Kaip viena iš sudėtinių pratybų dalių, birželio 18–20 d. Kairių poligone bus vykdomas kovinis šaudymas į jūros taikinius iš 105 mm haubicų, todėl pranešame apie galimus nepatogumus dėl triukšmo. Šaudymai ir technikos judėjimas vyks darbo valandomis.

Pagal brigados „Žemaitija“ inf.