Kitas Kuršių marių krantas dar neatrastas

ventes-ragas1Nuo seno įpratusiems ilsėtis Palangoje, Šventojoje ar Neringoje lietuviams Kuršių marių krantas yra ne užmirštas, o apskritai dar neatrastas, sako LRT.lt kalbinti pašnekovai. Į šią pajūrio dalį kol kas dažniau užsuka ne poilsiautojai, o žvejai.
 
Gelbėjo užsitrigusius švyturyje
 
Žvelgiant iš Preilos, priešingame marių krante stūkso seniausias Lietuvoje Ventės rago švyturys. Vietiniai sako, kad naktimis jis vis dar šviečia, tačiau jūrininkams jis jau mažai reikalingas – laivai naudoja palydovinę navigaciją. 176 metus skaičiuojantis švyturys kur kas įdomesnis turistams. Jis – vienas iš nedaugelio, į kurį galima įlipti ir pasižvalgyti iš vienuolikos metrų aukščio.
 
„Po vidurnakčio sulaukiau gelbėtojų skambučio, sakė, kad reikia pagalbos. Dvi poros įlipo į švyturį ir užsitrenkė duris, negalėjo nulipti. Nuvažiavau gelbėti, pusantros valandos jie ten prabuvo. Žinoma, vasarą nesušalsi, bet jei būtų užsitrenkusi tik viena porelė – būtų buvę romantiškiau“, – smagų įvykį mena Ventės rago ornitologinės stoties vadovas Vytautas Jusys.

Pašnekovas – antras pasaulyje pagal sužieduotų paukščių skaičių (610 tūkst.) – Ventės rage darbuojasi nuo 1981-ųjų. Sako, kad prasidėjus krizei lietuviai pradėjo daugiau keliauti po Lietuvą, taip pat užsukti ir į Ventės ragą.
 
Naujausioje vietinio turizmo reitingų lentelėje Ventės ragas užima 23-ąją vietą.

Daugiau skaitykite čia.