Kivyliškiai laukia įkurtuvių

kivyliu pirmininkePraėjusio penktadienio rytą Vainuto seniūnijos Kivylių kaimo gyventojų būrelis savo rūpesčius išsakė rajono merei Daivai Žebelienei ir Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui.

Kivylių kaimo gyventojai buvo bene pirmieji, kuriuos aplankė tik išvakarėse pareigas pradėjusi eiti rajono merė D.Žebelienė.

Bendruomenės „Kivylių žiburiai“ pirmininkė Kristina Užpelkienė su būreliu kaimynų labiausiai guodėsi dėl ypač blogų gyvenvietės kelių. Vienas kelias per gyvenvietę pernai buvo pradėtas tvarkyti, bet sutvarkius dalį jo, kitam galui, matyt, pritrūko lėšų. Labai duobėtas ir kitas keliukas per Kivylius, sunkai išvažiuojamas, anot kivyliškių, ir kelias į Lazduonėnų gyvenvietę.

Kalbėta ir apie dar vieną problemą – palaidus šunis, aptarta bendra tvarka kaime. Bendruomenės nariai sako matantys, jog kiekvieną rytą aplink bendruomenės namus ir kitose vietose šiukšles surenka už socialines pašalpas atidirbinėjantys žmonės.

Tačiau jau kitą rytą tų šiukšlių vėl yra. „Juk neprišiukšlina jokie atvykėliai, reiškia sąmoningumo dar trūksta mūsų žmonėms“, – konstatuoja kivyliškiai.

Kivylių gyventojai džiaugiasi, kad jau liepos pabaigoje turės suremontuotus savo bendruomenės namus, remontas vykdomas pagal projektą „Balčių kaimo bendruomenės namų pastato sutvarkymas“. Čia dirbti „Stamelos“ statybininkai pradėjo tik balandį, o darbus žada baigti gerokai anksčiau, nei numatyta projekte. Įkurtuvės bendruomenės namuose numatytos rugpjūčio mėnesį, šiemet jos sutaps su kasmetine Kivylių kaimo švente. Ankstesniais metais ši šventė vykdavo birželio pradžioje ir būdavo skiriama Tėvo dienai.

R.Žemaitaitis supažindino kivyliškius su naujausiomis įstatymų pataisomis.