Klaipėda kviečia padėti tvarkyti uragano nusiaubtą pajūrį

uraganasPo uraganinio vėjo siautėjimo nusiaubtam Lietuvos pajūriui reikia talkininkų rankų.

Praėjusį šeštadienį talkininkai iš visos Lietuvos važiavo tvarkyti Nidos paplūdimių, o rytoj, sausio 24 dieną, 12 valandą geros valios žmonės kviečiami atvykti į 2-ąją Melnragę (prie gelbėjimo stoties).

Šiukšlių maišais ir pirštinėmis pasirūpins „Klaipėdos paplūdimių“ darbuotojai.

Gamtosaugos specialistai sako, kad visame Lietuvos pajūryje neliko lopinėlio, kurio nebūtų nusiaubęs uraganas. Nuplauti skardžiai, išlaužytos gelbėjimo stotys ir laikini statiniai, suniokoti į paplūdimius vedantys laiptai ir žmonių rankomis pintos kopas saugojusios žabatvorės. Viskam atkurti, specialistai skaičiuoja, prisireiks šimtatūkstantinių sumų.

Palangoje centrinio paplūdimio plotas jau porą metų buvo 120 m pločio, o dabar liko vos 50 m. Daug kur nuplautos kopos, ypač prie tilto ir Šventosios pusėje.

Klaipėdoje iš paplūdimių liko vien skardžiai. Nuplauti visi laiptai, visos žabatvorės, vandens tiekimo sistema nuplauta, iš medinių lauko kavinių konstrukcijų nieko neliko.

Nusiaubtų uostamiesčio paplūdimių ruožą apžiūrėję specialistai konstatavo, kad vien miesto biudžeto lėšų jų tvarkymui nepakaks. Dalis audros padarinių bus likviduojama savivaldybės administracijos direktorės rezervo lėšomis, tačiau didžiosios dalies finansavimo tikimasi sulaukti iš Aplinkos ministerijos.

Sutvarkyti nusiaubtus Klaipėdos paplūdimius padeda kariai, savanoriai, būsimi policininkai ir jūrininkai.

„Be žmogiškųjų išteklių pagalbos tvarkant paplūdimius taip pat neapsieisime. Kreipiausi pagalbos į Policijos mokyklos, Aukštosios jūreivystės mokyklos vadovus taip pat Dragūnų bataliono vadovybę ir savanorius. Visi sutiko susitelkti į talką likviduojant audros padarinius. Šiuo metu svarbiausia išvalyti paplūdimius nuo šiukšlių – vėjo nulaužytų medžių šakų, sulaužytų laiptų, takų dalių ir kopų pynimui naudotų žabtvorių. Antraip jas užneš smėlis, o vasarą jos ims lįsti į viršų ir pridarys dar daugiau bėdų“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Akcijos DAROM iniciatoriai irgi nelieka nuošalyje ir kviečia gyventojus palaikyti iniciatyvą „Akurkime pajūrį“. Visi norintys padėti šeštadienį vidurdienį laukiami antrojoje Melnragėje.