Klaipėdietės namai žvejų kaime stebina dydžiu ir spalvomis

interjeras3Erdvūs menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės namai Mingės kaime (Šilutės raj.) išsiskiria. Daili  sodyba kiekvieną vasarą sulaukia daugybės svečių, tačiau bet koks prašalaitis čia neužeis.

Didelė ir spalvinga troba per vidurį tarsi perkirsta per pusę. Namą į dvi dalis skiria stiklinės durys, todėl žvilgsnis pastatą perveria kiaurai.interjeras2

„Mano namai Klaipėdoje įrengti anglišku stiliumi, todėl nusprendėme, kad čia reikia daryti viską kitaip. Pavyzdžiui yra tik vienas dušas ir tualetas visam namui.  Bet turime krosnį ir židinį.  

Vonios kambarį šildo krosnies sienelė. Padarytas ir šiltasuolis, todėl jeigu prie vonios kambario išsirikiuoja eilutė, visi susėda ir jaukiai laukia ant šiltasuolio“, – sakė A.Pečeliūnienė.

Mingės sodyboje pagal specialybę inžinierė ir renginių režisierė užsiima rankdarbiais. Siuva ir modeliuoja rūbus, tapo ant šilko, siuva lėles. Jos rankų darbo suknelių pilnos spintos.

Namuose akį traukia įvairiais akcentais, namų apyvokos daiktais. Visa tai susikaupė per daugiau nei dešimtmetį.

Viduje sienos margintos įspaustais raštais. „Bandėme išgauti unikalų raštą laikraščiais, skudurais. Buvo tikrai nemažai darbo. Tuomet tai buvo naujovė, o dabar sienas šitaip margina palyginus dažnai“, – juokėsi namo savininkė.

interjeras1 Mingės kaime šeimininkė įsikuria tik vasaromis. Žiemą šie namai būna tušti.

„ Atvažiavus pavasarį, namai būna labai įšalę, todėl kūrename be perstojo dvi savaites“, – nusijuokė menininkė.

Jos poilsio namas buvo įrengtas 2002-aisiais,  darbams vadovavo architektas Ramūnas Kraniauskas.

Daugiau nuotraukų rasite čia!