Klaipėdoje paskelbta gripo epidemija

1gripasAntradienį, sausio 24 d., Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė gripo epidemijos pradžią Klaipėdos mieste.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento duomenimis, šių metų 3-iąją savaitę (sausio 16-22 d.) Klaipėdos mieste sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis gerokai viršijo epideminį lygį – 143 atvejai / 10 000 gyventojų.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų.

Klaipėdoje gripo atvejai sudarė 17,5 proc. visų registruotų gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad gripo atvejų skaičius palyginti su š. m. 2 savaite padidėjo 2,2 karto, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas pirmadienį Klaipėdos valdžiai rekomendavo skelbti gripo epidemijos pradžią.

Paskutinį kartą gripo epidemija Klaipėdos mieste buvo paskelbta 2016 m. nuo vasario 2 d. iki kovo 2 d.

Visur siaučiant virusinėms ligoms, specialistai rekomenduoja visiems gyventojams reguliariai plauti rankas, neplautomis rankomis stengtis neliesti burnos, nosies ir akių, pasitraukti nuo kosinčių ar čiaudinčių asmenų, vengti masinių susibūrimo vietų. Taip pat rekomenduojama dažnai vėdinti ir plauti patalpas.

Svarbu pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti gryname ore.

Susirgus gripu ar ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl gydymo paskyrimo, nevykti į darbą, mokyklą, sergančių vaikų nevesti į darželius. Nosį ir burną rekomenduojama dengti vienkartine kauke tiek ligoniui, tiek slaugančiam asmeniui. Kosėjant ir čiaudint, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuoj pat nusiplaukite rankas.