Klaipėdos amatininkai kviečia sutikti rudens lygiadienį Drevernoje

Drevernos rudens lyges plakatasRugsėjo 24 d. Klaipėdos rajono amatininkų gildija „Krikragaa“ ir tarptautinė savanorių komanda pakvies pažymėti rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną Drevernoje.

Amatininkų gildija „Krikragaa“ inicijuoja projektą „Drevernos rudens lygė“  jau trečius metus iš eilės. Renginio programoje apjungiama kultūra ir menas, drąsiai gretinami tradicinio folkloro elementai, profesionalūs ir mėgėjiški teatriniai veiksmai, kino bei animacijos seansai, šiuolaikinės instaliacijos bei parodos. Programą vainikuoja ugnies skulptūros deginimas, po kurio visi kviečiami praleisti naktį tradicinių šokių sūkuryje.

Skulptura 2015 2Gildijos nariai kasmet kelia sau vis didesnius iššūkius ir šiemet stato net 20 metrų ilgio ir 8 metrų aukščio baltiškųjų simbolių ugnies skulptūrą. Jos statyba subūrė ne tik „Krikragos“ narius, bet ir menininkus bei savanorius iš Lietuvos, Ispanijos ir Vokietijos, kurie jau darbuojasi kūrybinėje stovykloje Drevernoje.

Amatininkų gildija „Krikragaa“ – tai ne pelno siekianti organizacija, jaunų entuziastų komanda, vykdanti projektinę veiklą Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone, propaguojanti etnokultūrą ir menus bei siekianti pritaikyti juos šiuolaikinės visuomenės poreikiams. Asociacija yra atvira naujovėms ir bendriems projektams.