Klaipėdos gatve važiuosime greičiau

traksedziu takasRajono Eismo saugumo komisija paskutiniajame savo posėdyje, be kitų, nagrinėjo ir klausimą dėl leistino greičio kelyje Šilutė – Klaipėda, iki Traksėdžių pervažos padidinimo.

Šiuo keliu, nuo Gluosnių g. iki geležinkelio pervažos Traksėdžiuose važiuoti iki šiol leidžiama tik 50 km per valandą greičiu. Daugelio Šilutės vairuotojų nuomone, toks leistinas greitis yra tik „gyvenimo stabdis“, šioje vietoje turėtų būti leidžiama važiuoti greičiau.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus su tokiu prašymu į Eismo saugumo komisiją kreipiasi jau nebe pirmą kartą. Pasak R. Steponkaus, jis taip pat yra sulaukęs ne vieno šilutiškio pretenzijų dėl tokio mažo leistino greičio šiame kelio ruože.

Šilutės policijos komisariato atstovas Marius Mulskis pastebėjo, kad šiame kelio ruože yra nesutvarkytas ir ženklinimas, t. y., yra vietų, kur kelio ženklai prieštarauja horizontaliajam kelio ženklinimui. Pavyzdžiui, kelio ženklai lenkti leidžia, o ištisinė linija tai daryti draudžia.

Pasak M. Mulskio, Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad tokiais atvejais vairuotojai privalo vadovautis kelio ženklų nurodymais.

Komisijos nariai prisiminė, jog su tokiu prašymu į Lietuvos automobilių kelių direkciją, kuriai ir priklauso šis kelias, jau buvo kreiptasi anksčiau. Direkcijos atsakymas buvo neigiamas, nes šiame kelyje iki šiol nebuvo šaligatvių.

Neseniai padėtis pasikeitė – palei kelią, iki pat Traksėdžių įrengtas naujas pėsčiųjų – dviračių takas, tad dabar pėstieji ir dviratininkai šiame kelyje yra saugūs ir automobiliams netrukdo. Todėl komisija nutarė dar kartą kreiptis į Automobilių kelių direkciją dėl leistino greičio padidinimo. Tikimasi, kad kartu bus peržiūrėtas ir šio kelio ruožo ženklinimas.

Kai bus gautas direkcijos atsakymas, skaitytojus informuosime.