Klaipėdos uosto direktorius iškėlė Šilutės krašto turizmo problemas

Šiuo metu turistai vyksta į Platelius, Nidą, Vilnių ir kt., o ne į Šilutės kraštą, kuris, pasak E.Gentvilo, itin unikalus ir patrauklus. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr. Vakar savivaldybėje diskutuota aktualia Šilutės rajonui turizmo tema. Savivaldybės merė Daiva Žebelienė, merės pavaduotojas Šarūnas Laužikas, administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis priėmė Klaipėdos uosto generalinį direktorių Eugenijų Gentvilą.

Uosto direktorius papasakojo apie uosto veiklą, finansinius pajėgumus, apžvelgė turizmo plėtrą Šilutės krašte.

 

Galimybes turizmo aktyvinimui, šio sektoriaus problematiką apibrėžia, pasak direktoriaus, du aspektai, kurie nėra išnaudojami. Keltuose, plaukiančiuose tarp Klaipėdos ir Vokietijos bei Švedijos uostų, visiškai nėra reklamos apie Šilutės kraštą. Šių keltų keleivių, kurių kasmet būna apie 30 tūkstančių ir kurie plaukia Lietuvos kryptimi, visiškai niekas nevilioja mūsų kraštan.

Tenka pripažinti, kad  tarp šių keleivių keliauti nori tik dalis, daugiausia būna darbiniai ir emigrantų maršrutai, tačiau atvyksta ir norinčių susipažinti su Lietuva.. Antras svarbus momentas – kruizinių laivų keleiviai, kurių tikslas iškylauti, pamatyti, palikti savo pinigus tuose objektuose, kur juos sudomins bei pritrauks.

0001-ii8a866590002-i7h83i660

Šiuo metu, kad ir kaip bebūtų liūdna, bet jie vyksta į Platelius, Nidą, Vilnių ir kt., o ne į Šilutės kraštą, kuris, pasak E.Gentvilo, itin unikalus ir patrauklus.

Pasak Šilutės Turizmo informacijos centro darbuotojo Edvardo Judženčio, reikalingas patrauklus, kompaktiškas turizmo pasiūlos paketas mūsų rajone. Tam reikia prie bendro stalo susodinti verslininkus, paslaugų teikėjus, Savivaldybės specialistus ir kitus aktyvius piliečius.