Klausos aparatai jau pasiekė suaugusiuosius ir vaikus

klausos-aparatas-61633793Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad jau nupirkti modernūs ir kokybiški skaitmeniniai klausos aparatai vaikams bei suaugusiesiems, turintiems įgimtą arba dėl vyresnio amžiaus atsiradusią klausos negalią.

Šias naujai nupirktas priemones, kurios pasiekė ir klausos protezavimo kabinetus, nemokamai galės gauti daugiau kaip 6 tūkst. privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustų žmonių.

Modernūs skaitmeniniai klausos aparatai skirti žmonėms, turintiems labai silpną arba silpną klausą, prastai arba vos girdintiems aplinkoje sklindančius garsus. Naudodami šias klausą stiprinančias ar ją į normalią būseną atstatančias priemones, jie galės girdėti ne tik įvairiausius garsus, bet ir laisvai susikalbėti su aplinkiniais žmonėmis, kas iki tol būdavo sudėtinga.

Klausos aparatų naudojimas pagerins gyvenimo kokybę daugybei suaugusiųjų ir vaikų, leis jiems jaustis pilnaverčiais visuomenės nariais. Tai gera žinia vyresnio amžiaus žmonėms, turintiems pablogėjusią klausą, taip pat tėveliams, kurių vaikučiai turi klausos negalią.

Šiais metais VLK iš viso nupirko 5900 klausos aparatų suaugusiesiems ir 142 klausos aparatus vaikams. Minėtų aparatų įsigijimo išlaidos, kaip ir kasmet, apmokėtos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Suaugusiesiems skirtos klausą stiprinančios priemonės kainavo daugiau kaip 1,13 mln. litų, o vaikams – per 71 tūkst. litų.

Kasmet tūkstančiai suaugusių Lietuvos gyventojų kreipiasi į gydytojus dėl pablogėjusios klausos. Klausą stiprinančios priemonės reikalingos ir klausos negalią turintiems vaikams. Pablogėjus klausai, pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, esant reikalui, nusiųs konsultuotis pas otorinolaringologą (ausų, nosies, gerklės gydytoją). Šis gydytojas, nustatęs klausos aparato poreikį, išduos siuntimą į audiologijos centrą ar kabinetą, kuriame dirbantis specialistas pritaikys klausos aparatą asmeniškai kiekvienam pacientui.

VLK primena, kad žmonės, nusprendę atsisakyti VLK nupirkto klausos aparato ir jį įsigiję savo lėšomis, gali kreiptis dėl dalinės šio aparato įsigijimo išlaidų kompensacijos.

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.