Klesti sukčiai, mažiau sulaikoma naminės gamintojų ir narkotikų platintojų

policija.lt nuotrrrrPolicijos įvykių suvestinės rodo, kad, kaip visoje Lietuvoje, taip ir mūsų rajone klesti sukčiai.

Šilutės rajone pastaraisiais metais mažėja plėšimų, šiek tiek – ir naminės degtinės gamybos mastai. Išaiškintos ir saugiausios bei labiausiai nesaugios seniūnijos, kuriose pagrindinės problemos – viešoji tvarka ir eismo saugumas.

Apie visas šias tendencijas informuoja Šilutės r. policijos komisariato vadovas Sigitas MIKUTAVIČIUS.

Sukčiai toliau klesti

Per pastaruosius 3 metus sukčiavimo atvejų Šilutės rajone daugėjo sparčiais tempais.  2010-aisiais užregistruotas 41 toks atvejis, visi jie išaiškinti. Užpernai iš 96 tokių nusikaltimų išaiškintas 61, o pernai sukčiavimo atvejų skaičius išaugo iki 145. Bet mūsų kriminalistai beveik visus – 138 (95,2 proc.) – išaiškino.

„Žmonių patiklumas tiesiog stebina“, – sako S.Mikutavičius. Anot jo, jau daugybę kartų apie įvairaus plauko sukčius buvo įspėta žiniasklaidos priemonėse, šilutiškiai nuolat raginami kalbėti su garbaus amžiaus sulaukusiais savo artimaisiais, bet į policiją vis dar kreipiasi tai tūkstantį, tai kelis ar net keliolika tūkstančių litų nepažįstamiesiems žmonėms savo valia atidavę žmonės.

Mažiau nustatoma naminės gamintojų ir narkotikų platintojų

Naminės degtinės gamybos, įsigijimo ir gabenimo atvejų kasmet nustatoma mažiau: 41 buvo 2010-aisiais, 29 – 2011-aisiais ir 28 – pernai.

S.Mikutavičius džiaugiasi, kad apie naminės fabrikėlius ir jos pardavinėtojus dažnai informuoja neabejingi piliečiai. Jis patikino, kad tų žmonių anonimiškumas išsaugomas.

Mažėja rajone nustatytų narkotinių ir psichotropinių medžiagų įsigijimo ir laikymo atvejų. 2010 ir 2011 m. tokių veikų užregistruota po 4, išaiškinta 3 ir 2, o pernai užregistruotas 1 atvejis, bet išaiškinti 2.

Stabilizavosi ir plėšimų skaičius, šių nusikaltimų per 3 metus užregistruota 14, 19 ir 14, išaiškinta 5, 9 ir 7.

Apylinkės inspektorius jau turi visos seniūnijos

Saugiausiomis rajono seniūnijomis galima vadinti Usėnus, Juknaičius ir Vainutą, kur užregistruota po 32, 34 ir 41 nusikalstamą veiką. Labiausiai nesaugu yra Saugose (97 nusikalstamos veikos), Švėkšnoje (86), Žemaičių Naumiestyje (81) ir žinoma, didžiausioje – Šilutės seniūnijoje – 117 nusikalstamų veikų per metus. Šilutės mieste užregistruotos 899 nusikalstamos veikos.

Pasak S.Mikutavičiaus, visose seniūnijose yra dvi pagrindinės problemos – viešoji tvarka ir eismo saugumas. Taip tvirtina patys seniūnai, tai pastebi ir pareigūnai.

Galima pasidžiaugti, kad jau visos rajono seniūnijos turi apylinkės inspektorius, dėl kurių stygiaus pastaraisiais metais nuolat skųsdavosi visi seniūnai. Kol kas tik dvi mažiausias pagal teritoriją ir gyventojų skaičių seniūnijas – Katyčių ir Usėnų – aptarnauja vienas apylinkės inspektorius, bet tai, pasak S.Mikutavičiaus, truks neilgai, nes apylinkės inspektorių skaičius dar didės.

Kaip pavyko išspręsti šią aktualią problemą? Pasirodo, dirbti į komisariatą atėjo naujų pareigūnų, be to, buvo reorganizuoti kai kurie padaliniai. „Taip pavyko padidinti gatvėse ir gyvenvietėse dirbančių, o ne kabinetuose sėdinčių žmonių skaičių“, – sako S.Mikutavičius.